Rannaveski ja Olimpia asusid Valgevene finaalseeriat 2:0 juhtima

Mariel Gregor
Jana Rannaveski.
Jana Rannaveski. Foto: Mati Hiis / Õhtuleht

Valgevene naiste korvpalli meistriliigas kohtuvad finaalis Eesti koondise tagamängijate Jana Rannaveski ja Kati Rausbergi koduklubid Olimpia ja Tsmoki-Minsk. Pühapäevase 84:79 võiduga asus Olimpia seeriat 2:0 juhtima.

Nadežda Drozd tõi Olimpia edukaimana 23 punkti ja 8 lauapalli, Jana Rannaveski arvele jäi 9 punkti. Tsmoki-Minski kasuks viskas Olga Isteletsova 27 punkti, Kati Rausberg viskas 4 punkti. Finaali avamängus sai Olimpia 78:69 võidu.

Bulgaaria kõrgeimas liigas palliva Eesti koondislase Merike Andersoni koduklubi Dunav 8806 asus veerandfinaali 2:0 juhtima, kui seeria teises kohtumises alistati Rilski Sportist 93:49. Tsevtomira Šarenkapova viskas Dunavi parimana 18 punkti, Andersoni arvele jäi 14 silma. Koatajatele tõi Veronika Djikova 12 punkti.

Soome meistriliigas kaotas Rosemary Ritsi koduklubi Tapiola Honka poolfinaali teise mängu Lappeenranta Catzile 92:57. Catz asus kolme võiduni peetavat seeriat 2:0 juhtima.Võitjatele tõi Jelena Rešetko 22 punkti ja 9 lauapalli, Honka naiskonna resultatiivseim oli 20 punktiga Melissa Jeltema. Rits sai mänguaega 20 minutit, ent punktiarvet tal avada ei õnnestunud, eestlanna arvele jäi 5 lauapalli. Avamängus sai Honka 68:96 kaotuse.

Saksamaa meistriliigas sai Liisi Sokmani koduklubi Bamberg veerandfinaalis 68:71 kaotuse Wasserburiglt. Emma Cannnon viskas võitjate poolel 34 punkti, Bambergi resultatiivseim oli 17 punktiga Janae Young. Sokman selles kohtumises kaasa ei teinud.