Poksimaailma riiukukk Dereck Chisora leidis lõpuks järgmise vastase

Dereck Chisora

FOTO: SCANPIX

Raskekaalupoksija Dereck Chisora on leidnud endale järgmise vastase, kelleks on argentiinlane Hector Alfredo Avila. Kümneraundiline matš toimub 20. aprillil Londonis.

29-aastase Chisora viimane matš oli 2012. aasta juulis peetud kohtumine David Haye’ga, kus Chisora pääses ringi vaid tänu Luksemburgi poksiliidust saadud litsentsile. Zimbabwes sündinud Haye ja Avila kohtumine pole õhtu põhimatš – selleks on Nathan Cleverly ja väljakutsuja Robin Krasniqi heitlus WBO poolraskekaalu tiitlile.

«Minu eesmärk on maailmameistritiitel ja ma saavutan selle,» teatas Haye nüüd BBC vahendusel enesekindlalt. Tõsi, viimasest viiest matšist on ta neli kaotanud, ent samas näitas ta mullu veebruaris Münchenis Vitali Klitško vastu väga südi partii, jäädes ukrainlasele napilt punktidega alla. Järgnenud pressikonverentsil puhkes aga Chisora ja Haye vahel kaklus, mille tõttu Chisoralt võeti litsents. Briti Poksinõukogu andis selle talle tagasi alles eelmisel kuul.

37-aastane argentiinlane Avila on pidanud karjääri jooksul 33 profimatši ja kaotanud neist 12. «Kavatsen esmalt Avila purustada ja kohtuda seejärel ühe niinimetatud rivaaliga. Kui see peaks olema David Price, siis väga hea – ma tean, et minu jõu vastu ta ei saa,» ärples Chisora.

Tagasi üles