Kalev/Cramo, Rock ja Rapla tagasid koha poolfinaalis

Rapla Tyco (valges) ja TTÜ peavad täna veerandfinaalseeria kolmanda kohtumise.
Rapla Tyco (valges) ja TTÜ peavad täna veerandfinaalseeria kolmanda kohtumise. Foto: Andres Haabu

Korvpalli Eesti meistriliigas selgusid täna kolm poolfinalisti, kelleks on BC Kalev/Cramo, TÜ/Rock ja Rapla.

Kalev/Cramo kaotas Tallinna Kalevile avaveerandi 17:20, kuid teisel veerandajal näidati võimu, lubades vastastel visata vaid üheksa punkti, poolaeg võideti 54:29 ning kogu kohtumine 99:70. Veerandfinaalseeria võitis Kalev/Cramo mängugi kaotamata 3:0.

Kalev/Cramo parim oli 16 punkti visanud ja seitse lauapalli võtnud Gary Wilkinson, Ty Abbott lisas 15 silma. Tallinna Kalevi eest viskasid nii Emmanuel Okoye kui Janis Vahter 20 punkti.

TÜ/Rock alistas võõrsil 87:55 Valga ning võitis samuti seeria 3:0. Tartul jõudsid kahekohalise punktisummani neli meest – Justin Ingram viskas 13, Ivan Neljubov 12, Rain Veideman 12 ja Timo Eichfuss 10 punkti. Valga parimana tõi Raitis Grafs 18 punkti.

Rapla võitis samuti 3:0 TTÜ KK-d, tänane mäng võideti kodusaalis tulemusega 65:57. Rapla parimana viskas Rait-Riivo Laane 22 punkti, TTÜ-le tõi Jaan Puidet 16 silma.

Tänased mängud:

Tallinna Kalev - BC Kalev/Cramo 70:99

Tallinna Kalev võitis esimese veerandaja 20:17.

Kalev/Cramo võitis avapoolaja 54:29.

Viimase veerandaja eel juhib Kalev/Cramo 78:54.

Kalev/Cramo võitis kohtumise 99:70 ja tagas koha poolfinaalis.

Valga - TÜ/Rock 55:87

Rock võitis esimese veerandaja 25:14.

Rock võitis poolaja 50:33.

Viimase veerandaja eel juhib Rock 69:45.

Rock võitis kohtumise 87:55 ja tagas koha poolfinaalis.

Rapla - TTÜ KK 65:57

Rapla võitis esimese veerandaja 15:10.

Rapla võitis avapoolaja 32:22.

Viimase veerandaja eel juhib Rapla 51:36.

Rapla võitis kohtumise 65:57 ja tagas koha poolfinaalis.

Enne mänge:

2:0 eduseisus on nendes seeriates Kalev/Cramo, Rapla ja Rock ning tänase võiduga on neil võimalik tagada pääse poolfinaali.

Neljandas veerandfinaalseerias on vastamisi Rakvere Tarvas ja Pärnu Korvpalliklubi ja seal on seis 1:1 ning seeria kolmas kohtumine peetakse homme Pärnus.

Tallinna Kalevi – Kalev/Cramo kohtumine algab täna kell 18.00, Rapla – TTÜ matš algab 19.00 ning Valga ja Rock alustavad samuti kell 19.00. Postimees.ee hoiab lugejaid kohtumiste käiguga kursis.