Mengeli karmid nädalad: lahased, vedel toit ja kadunud 8 kg

Lauri Mengel

FOTO: Silver Gutmann

Eesti meistrivõistlustel saadud lõualuumurrust möödub karateka Lauri Mengelil sellel laupäeval viis nädalat. Paranemine kulges ilma komplikatsioonideta ning käesoleva nädala teisipäeval sai Mengel lõpuks lahastest vabaks.

Neli nädalat koosnes Mengeli menüü ainult vedelast toidust. Kõik toidukorrad valmisid blenderi abil, kus toit purustati ning seejärel pressiti läbi tiheda sõela, kuna hammaste vahelt ei läinud läbi ka kõige väiksem toidupuru. Neljanädalane lahaste kandmine on jätnud Lauri füüsisele ja kehakaalule oma jälje: varasema 96 kg asemel on alles 88 kg, kirjutab mengel.ee.

Kuigi väga kergeid treeninguid tegi Mengel juba lahaste kandmise ajal, on nüüd peale lahaste maha võtmist võimalus tasapisi hakata koormusi tõstma. Toidust on võimalik treeninguteks rohkem energiat ammutada ning hingamine treenides ei ole enam piiratud. Alustada tuleb siiski ettevaatlikult, kuna veel järgneva nelja kuni viie kuu jooksul on murru kohad nõrgemad ning igasugusest kontaktist ja ka tugevast lõugade kokku surumisest tuleks sel ajal hoiduda.

Sel hooajal Mengel rohkem ei võistle. Vigastuse tõttu tuleb tal vahele jätta 9. mail algavad Euroopa meistrivõistlused ning ära jäi ka võimalus kaitsta mullust tiitlit Põhjamaade meistrivõistlustel. Kuna suvi on Mengeli treeningplaanides alati hooajaväline aeg, mil ta tegeleb rohkem üldfüüsilise ettevalmistusega, siis praegune olukord ei sea suvistele treeningplaanidele erilisi piiranguid. Küll aga jäävad teatavad piirangud söömisharjumustesse. Lõualiigeste liikuvus on veel piiratud ning süüa tohib ainult pehmet toitu. Šašlõki söömisega tuleb oodata jaanipäevani.

Tagasi üles