Purjutajaid karistati, Mölder tahab taanduda

Kristjan Jaak Kangur
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Üks mängijaid, kes MMil korda rikkus, on Filipp Švarõgin.
Üks mängijaid, kes MMil korda rikkus, on Filipp Švarõgin. Foto: Toomas Tatar

Eesti Jäähokiliidu juhatus määras karistuse koondiseliikmetele, kes purjutasid juba MM-turniiri ajal Ukrainas ja seejärel ka turniirilt naastes, saabudes Tallinna lennujaama ebakaines olekus.

Suurim patune Maksim Ivanov, kes kõrvaldati meeskonna koosseisust juba Donetskis, sai kaheaastase võistluskeelu, millest teine aasta on tingimisi. Aasta aega ei tohi koondisesärki kanda Sergei Ivanov, Sergei Novikov, Artjom Rumjantsev, Anatoli Jakovlev ja Filipp Švarõgin. Rahatrahvi meestele ei määratud, kuid hokiliidu presidendi Jaan Möldri sõnul kaalub sekretariaat võimalust nõuda korrarikkujatelt sisse reisikulud.

«See teema on võib-olla ajakirjanduses natuke üle paisutatud, sest selliseid asju ikka juhtub – meenutame kas või kodumaale naasnud võidukat Soome koondist või siis Venemaa noortekoondist, keda ei lastud mullu Kanadas lennukilegi,» viitas Mölder varasematele juhtumitele. «Kui arvestada, et dopingu eest määratakse kaheaastane karistus, siis meie otsus oli selline.»

Samas märkis Mölder, et toimunust tasub õppida teistelgi, mitte ainult hokiliidul. «See on keeruline teema, mida tuleb laiemalt vaadata. Olen viimastel päevadel rääkinud ka teiste alaliitude esindajatega ja võib-olla peame hakkama edaspidi lepingutesse spordimeheliku käitumise punkti sisse kirjutama. Kuid ehk peegeldab juhtunu ka spordi ja laiemalt ühiskonna hetkeseisukorda,» nentis ta.

Juhatus sai ebameeldivustega tegelemise kõrval langetada ka ühe positiivse otsuse – nimelt määrati 800-eurone preemia Ilja Uruševile, kes tuli Leeduga mängima murtud ninaluuga. «Selline peabki olema eeskuju: inimene tuli võistlema selleks, et endast kõik anda,» lausus MM-turniiril arsti kohuseid täitnud Mölder. «Ütlesin talle, et mina arstina vastutust ei võta, aga ta ise tahtis mängida. Alles teisel kolmandikul jäi ta pingile, sest kurtis peavalu. Üdini spordimehelik käitumine!»

Mölder informeeris ühtlasi juhatust, et kaalub järgmisel üldkogul tõsiselt tagasiastumist. «Olen valmis koha uutele tegijatele vabaks jätma. Päevapealt ei lahku ma seetõttu, et ees ootab kongress, kus taotleme taas MM-turniiri korraldamist, ja seal vajame inimest, kes on kõigega kursis,» lausus Mölder.

Tema sõnul on lahkumisotsus küpsenud juba mõnda aega ja põhjustatud mitmest asjaolust. «Eesti hoki pole halvas seisus, aga majanduslikult pole asi roosiline. Seisu tegi raskemaks ka kultuuriministeeriumi otsus jätta hoki riigi toetuseta,» loetles Mölder probleemseid punkte.

Peale selle viskas ta väikese kivi ka ajakirjanduse kapsaaeda. «Kahjuks kirjutate teiegi pigem negatiivsest – kui võitsime järjest kolm turniiri, polnud kedagi lennujaamas pildistamas. Raske on muidugi kõigil, aga keerulisem seis on praegu just meeskondlike alade alaliitudel,» võttis Mölder olukorra kokku.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles