Võimsa mängu teinud Rebane aitas koduklubi võidule

Viive-Kai Rebane oma eelmise koduklubi Eclexi särgis.
Viive-Kai Rebane oma eelmise koduklubi Eclexi särgis. Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Bulgaaria naiste korvpalli meistriliigas viigistas Eesti koondise ääremängija Viive-Kai Rebase koduklubi Neftochimic finaalseeria 1:1-le, alistades laupäeval koondisekaaslase Merike Andersoni tööandja Dunavi 75:68.

Rebane viibis väljakul kõik 40 minutit ning viskas võitjate resultatiivseimana 23 punkti, sai kätte 13 lauapalli ning andis 3 korvisöötu. Dunavi naiskonnale tõi Kristina Santiago 17 punkti ja 12 lauapalli, 31 minutit mänginud Andersoni arvele jäi 10 punkti, 5 lauapalli ja 2 söötu.

Seeria kolmas mäng peetakse 30. aprillil.

Inglismaa naiste meistriliigas Loughborough´ ülikoolis palliv Maaja Bratka viskas poolfinaalis Sheffieldi vastu naiskonna parimana 19 punkti ja sai kätte 13 lauapalli, ent naiskond kaotas 61:66. Samas naiskonnas palliv kaksikõde Maia mänguaega ei saanud.

Võitjatele tõi Stephanie Gandy 21 silma.