Ränk vigastus võib lõpetada Argentina jalgpallilegendi karjääri

Javier Zanetti eelmisel nädalal uues paavsti Franciscus I-ga

FOTO: SCANPIX

Argentina jalgpallilegend Javier Zanetti võib olla vigastuse tõttu sunnitud lõpetama karjääri oodatust varem.

Milano Interi vanameister vigastas eile peetud liigamängus Palermo vastu (Inter kaotas 0:1) juba 17. minutil achilleuse kõõlust ning ta viidi kanderaamiga platsilt.

Zanettile tehakse täna põhjalikumad uuringud, mille järel selgub, kas argentiinlane saab jalgpallurikarjääri jätkata. Suvel 40-aastaseks saav Zanetti on teatanud, et sooviks vähemalt ühe aasta veel Interi särki kanda, kuid tõsisema vigastuse korral – kardetakse rebestust, mis jätaks jalgpalluri palliplatsilt eemale kaheksaks kuuks – võib nendel plaanidel kriips peal olla.

Juba 1995. aastal Interisse siirdunud Zanettit peetakse Itaalia jalgpalliliiga Serie A ajaloo üheks olulisemaks mängijaks. Mängu väliselt alati väärikalt käituv Zanetti on aastaid olnud Interi fännide suur lemmik ning ka vihaste konkurentide (Torino Juventus, AC Milan) poolehoidjad respekteerivad meest tugevalt. Hoolimata vanusest on Zanetti ka tänavu olnud Interi kindel põhimees.

Interi särgis on mees võitnud viis korda Itaalia liiga, neli korda Itaalia karikasarja, neli korda Itaalia superkarika, korra Meistrite liiga, korra UEFA karika ja korra ka FIFA klubide MMi.

Zanetti valiti 2004. aastal ka FIFA läbi aegade 100 parima mängija sekka.

Tagasi üles