Mõistagi on Kristian pärinud nii mõndagi oma isalt, kuid meeletu huvi korvpalli vastu paneb teda oma oskusi ka pidevalt lihvima. Kui papa Kullamäe veel ise platsil ringi lippas või ka nüüd peatreenerina Rocki eesotsas Tallinna tuleb, on poeg alati kohal. Tihti oli tal kaasas ka oma pall, mida igal võimalusel põrgatada. Koduski on pall ja korv ühed peamised ajaveetmise vahendid.
«Audenteses on nõme reegel, et enne treeningu algust ei lasta saali, ja seepärast ei saa enne trenni ka visata. Kuid mõnikord saab seda teha pärast trenni lõppu,» rääkis Kristian Kullamäe. «Kodus olles käin aga tihti õues viskamas.»
Gert Kullamäe hinnangul teeb poeg päevas mitusada viset. Ja nii juba pisikesest peale, aastast aastasse. Kui iga päev Tartus Rocki mängijad utsitav papa Kullamäe juhtub kodus olema, rassitakse õues koos. Viskevõistlustel ei taha kumbki pool end kaotajaks tunnistada.
Kristian alustas korvpallitreeninguid kuueselt, lasteaiapoisina. Sellest ajast peale on ta pidevalt mänginud ja harjutanud koos endast vanematega ja mänginud korraga mitmes vanuseklassis. Vaatamata suurele koormusele pole noormees enda sõnul siiani korvpallist tüdimust tundnud. Pealegi on ta enda jaoks eesmärgid paika pannud: esmalt jõuda Euroliigasse ja sealt juba paljude poiste unistuste liigasse NBAsse.
«Kui laps tegeleb sellega, mis talle meeldib, ei tule ka tüdimust,» usub Gert Kullamäe. «Olen ise kogu elu olnud korvpalli sees ega ole tüdinud.»
Häid sidemeid omaval Kullamäel poleks ilmselt kuigi keeruline saata poeg mõnda välismaisesse korvpallikeskusesse treenima ja arenema, ent ta ei pea sellist käiku vajalikuks. Vähemalt esialgu mitte. Praegu olevat tähtis see, et neljadele ja viitele õppiv poiss lõpetaks korralikult põhikooli.
«Ma ei taha teda üle forsseerida, pealegi usun, et ka Eestis võib saada heaks korvpalluriks. Kui mõned treenerid räägivad, et noorele on kõige õigem siit võimalikult ruttu ära minna, siis sellega ju tunnistatakse, et oleme ise kehvad treenerid ega saa hakkama,» arutles Kullamäe.