Neljapäeval peetud esimese mängu põhjal on rohkem põhjust muutustele mõtelda Rockil. Ja seegi, mida muuta, on avavaatuse taustal selgelt näha. Jättes kõrvale mõne võtmemängija kesise panuse, on Rockil vaja lahendada kaks suurt probleemi: kuidas muuta kaitse agressiivsemaks ja kuidas tõhustada lauavõitlust.
Agressiivsest kaitsest. Rocki peatreener Gert Kullamäe andis mängujärgsel pressikonverentsil selgelt mõista, et plaan nägi ette Kalevi mängujuhile Tanel Sokule surve avaldamist. Ilmselt oli selle ülesandega platsil seni kaitsespetsialistiks peetud Silver Leppik. Paraku suutis kogenud tagamees tekitada survet vaid üksikutel hetkedel, märksa rohkem aega veetis ta Sokust eemal, lubades Eesti parimal mängujuhil rahulikult oma meeskonna rünnakuid organiseerida.
Rockile oleks kasulik, kui neil õnnestuks Sokk võimalikult palju ülejäänud kalevlastest ära lõigata. Selleks tuleb teda aktiivselt katta ka pallita olukordades. Ülejäänud Kalevi tagameeste jaoks pole mängu organiseerimine tugevaim külg, Keith McLeod on aga teadupärast mängukeelu tõttu veel kahest kohtumisest eemal.
Samas ei sobi agressiivne, liialt vastasel seljas elav kaitse mitte iga kalevlase vastu. Näiteks Armands Škele puhul on see justkui lapsele kommi pakkumine. Teadupärast on Škele relv läbimurre ning kui vastane katab liiga lähedalt, on kaitsjast mööduda lihtsam. Neljapäeval eksiti aga selle tõe vastu korduvalt ning lätlane sai tänu sellele oma peo püsti panna.
Lauavõitlusest. Tegelikult oli see just esimese mängu viimaste minutite võti. Kohtumise kokkuvõttes jäi ju Rock ründelaudade arvestuses peale, kuid just murdehetkedel lasti Kalevi pikkadel võimutseda. Probleem tekkis sellest, et blokeerimise asemel üritasid tartlased lihtsalt palli järele hüpata, ent see võimaldas agressiivsetel ja pikkade kätega Kalevi tsentritel pall endale võidelda.