Wigan üllatas Inglise karikafinaalis mullust meistrit Manchester Cityt

Wigani mängijad tähistavad karikavõitu.
Wigani mängijad tähistavad karikavõitu. Foto: SCANPIX

Inglismaa karikavõitjaks krooniti üllatuslikult Wigan Athletic, kes alistas haaravalt kulgenud finaalis 1:0 mulluse meistri Manchester City.

Kohtumine kulges võrdsete võimaluste tähe all kuni 84. minutini, kui City kaitsja Pablo Zabaleta sai teise kollase kaardi ja saadeti väljakult minema. Suruma hakanud Wigan jõudis sihile 90. minutil, kui Shaun Maloney nurgalöögi järel saatis palli peaga väravasse üheksa minutit varem platsile tulnud Ben Watson.

Samas võib esmakordselt karikafinaalis mänginud Wigan järgmisel hooajal pallida esiliigas, kuna kaks vooru enne hooaja lõppu on nad 35 punktiga liigatabelis 18. kohal ehk viimasel väljalangemist tähistaval positsioonil. Tabelis eespool paiknevatest Newcastle'ist, Norwichist ja Sunderlandist lahutab neid kolm punkti.