Valitsev maailmameister Lembit Aaslav-Kaasik võitis hooaja avaetapi

Lembit Aaslav-Kaasik.
Lembit Aaslav-Kaasik. Foto: Internet

Möödunud nädalavahetusel Itaalias, Borettos toimunud Hydro GP esimesel etapil ei jätnud paadiklassis F-250 möödunud aasta maailmameister Lembit Aaslav-Kaasik teistele mingit võimalust.

Ta võitis ajasõidu ja ka kõik kolm starti. Teiseks tuli tubli sõiduga inglane Wayne Turner. Kolmekordne maailmameister René Behncke Saksamaalt tulemust kirja ei saanudki.

Võistlusel osales Eesti sportlastest klassis F-125 Marek Peeba, kes saavutas oma esimesel Hydro GP-l tubli kuuenda koha.

Klassis F-500 osalenud Ahto Aaslav-Kaasik vaevles terve nädalavahetuse tehniliste probleemide küüsis. Kaks esimest sõitu ta katkestas ja kolmandas sõidus tuli mees üle finišijoone neljandana.

Kokkuvõttes saavutas Ahto Aaslav-Kaasik klassis F-500 IX koha. Kokku osales võistlusel üheksa riigi sportlased.

HydroGP seeria koosneb neljast võistlusest mille üldvõitja saavutab Euroopa meistritiitli. Järgmine etapp toimub juunis Tšehhis.