Ainar Karlson tunnistas, et kuigi on treeninud kaheksa kuud Astana profipoksitiimis ja pidanud WSBs kaks matši, tuleb EMil tribüünile istuda ja vaadata, mis toimub, mille eest punkte antakse ja kuidas raundi võitja määratakse. «Pean taktikat pisut muutma, teise raundi lõpus ja kolmandas eriti aktiivne olema, kuid ka avaraundis ei saa passida. Eks ta ole endalgi huvitav, mis saama hakkab.»
Arro tõdeb, et uued reeglid on talle igati sobivad: «Olen vastastest lühem, mistõttu peangi aktiivsemalt poksima, ründama. Maailmaliigas peetud matšid maailma paremikuga on andnud mulle enesekindluse. Ma pole kellestki kehvem. Loodetavasti olen ka kohtunikele silma jäänud, sest nüüd, kui punktid on mõneti hinnangulised, võidakse eelistada kõlavama nimega meest.»
Euroopa meistrivõistlused algavad Minskis 1. juunil ning Eesti poksijad osalevad järgmistes kaaludes: Vilde –69, Arro –75, Ainar Karlson –81, Rain Karlson –91.
Tänavuse EMi järel kaovad poksijate kaitsekiivrid ajaloo hämarusse. Sealtmaalt võideldakse taas paljapäi.
«Kiivrid võeti aastaid tagasi kasutusele seepärast, et kaitsta sportlaste tervist ning poks jääks olümpiamängude kavva. Nüüd loobutakse kiivritest põhjusel, et poks olümpiamängudelt ei kaoks,» selgitas Eesti poksikoondise peatreener Ervin Kade, nägu muigel.
«Totter jah, säärane tõmblemine, aga nii ta on. Poksi tahetakse atraktiivsemaks muuta, publikule vaatemängulisemaks ehk ka verisemaks. Mingid uuringud – mina ega keegi teine pole neid küll näinud – kinnitavad, et tervisele pole erilist vahet, kas poksida kiivriga või kiivrita. Mind need uuringud paraku ei veena. Kulmud hakkavad igal juhul nüüd tihemini purunema.» PM