Henri Anier Eesti koondise särgis.
Henri Anier Eesti koondise särgis. Foto: Liis Treimann

Norra jalgpalli esiliigas võitis Fredrikstad esmaspäeva õhtul 3:0 HamKami meeskonda. Laenulepingu alusel Fredrikstadis mängiv Eesti koondise ründaja Henri Anier tegi kaasa kõik 90 minutit.

Ligi 4000 kodufänni ees läks Fredrikstad mängu juhtima juba 7. minutil, kui pea poolelt väljakult lõi värava Julius Adaramola. Mees andis pika ettesöödu vastaste karistusalasse, kuid väravavaht arvestas palli lendu valesti ja lasi nahkkeral endast üle põrgata.

Teise värava eeltöös osales ka Anier, kelle löögi 60. minutil väravavaht enda ette pillas ning seal oli kohal juba Robert Stene, kes palli võrku lükkas.

Kohtumise üleminutitel realiseeris kiire vasturünnaku Nicolay Solberg.

Fredrikstad on kümnest mängust kogunud 13 punkti ning asub liigatabelis 9. kohal. Anieri laenuleping lõppeb juulis, kuid pole teada, kas ta naaseb siis oma koduklubi Stavangeri Vikingi juurde.