Üliraskest seisust välja tulnud Blackhawks pääses NHLis Läänekonverentsi finaali

Chicago Blackhawksi mängijad tähistavad võitu ja finaalipääsu.
Chicago Blackhawksi mängijad tähistavad võitu ja finaalipääsu. Foto: SCANPIX

Jäähokiliiga NHL Läänekonverentsi teine finalist on Chicago Blackhawks, kes alistas otsustavas seitsmendas mängus lisaajal 2:1 Detroit Red Wingsi.

Konverentsi finaalis tiitlikaitsja Los Angeles Kingsiga kohtuv Blackhawks jäi seejuures Detroidi vastu seerias 1:3 kaotusseisu, kuid võitis siis järgmised kolm mängu. Otsustavas mängus haaras kodupubliku ees mänginud Chicago teisel kolmandikul Patrick Sharpi väravast edu, kuid Henrik Zetterberg viigistas, kui kolmandat kolmandikku oli mängitud vaid 26 sekundit.

Lisaajast oli kulunud 3.35, kui otsustava litri saatis Jimmy Howardi selja taha Brent Seabrook. Seeria Kingsi ja Blackhawksi vahel algab juba ülehomme, 1. juunil. Varem on need kaks meeskonda kohtunud omavahel kohamängudes vaid korra, 1974. aastal võitis Chicago veerandfinaalseeria viies mängus.