Saada vihje

Eesti ja Läti endised tippjalgpallurid selgitavad välja Ruhnu karikavõitja

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Kristjan Jaak Kangur
Copy
Andorra vastu võiduvärava löönud Indrek Zelinski
Andorra vastu võiduvärava löönud Indrek Zelinski Foto: Raigo Pajula

22. juunil kohtuvad festivali Watergate raames Pärnus Kalevi staadionil toimuvas meelelahutuslikus mängus Eesti ja Läti endistest tippjalgpalluritest ja tuntud muusikutest koostatud võistkonnad, et selgitada esimene Ruhnu karikavõitja.

Eesti ja Läti All Stars kohtumises on Eesti meeskonda kutsutud teiste seas Indrek Zelinski (103 mängu Eesti koondises ja 27 väravat), Andrei Stepanov (89 mängu Eesti koondises) ja Marko Kristal (143 mängu Eesti koondises ja 9 väravat). Läti soovib vastu panna 2004. aastal Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril käinud mehed nagu Marians Pahars, Igors Stepanovs, Vitalijs Astafjevs jt. Tippjalgpalluritega ühinevad muusikud: ilmselt tõmbab jalgpallisaapad jalga Brainstormi solist Renārs Kaupers, kes oma bändiga Prata Vetra (Brainstorm) samal õhtul ka Pärnu Vallikäärus kontserti annab.

«Matš peetakse Ruhnu karikale, sest teatavasti meie Läti sõpradel puudub oma saar ja kunagi ammustel aegadel oli Ruhnu kuuluvus arutlusel. Toona küsisid ruhnlased nõu isegi Rootsimaalt ja otsustasid, et nad peaksid kuuluma Eesti alla. Ruhnul on väärikas ajalugu, sest 1877. aastal ehitatud ainulaadse arhitektuuriga ühe vanima Eesti metalltuletorni arvatavaks inseneriks oli noor Gustave Eiffel. Ruhnu saarevalitsus on asja heaks kiitnud ja kõik ruhnulasedki in corpore mängule kaasa elama kutsunud,» selgitas Watergate’i peakorraldaja Priit Valkna. Ruhnu Vallavanem Aare Sünter arvas, et karikas tuleb «Ruhnu Eiffeli» torni kujuline.

Eesti meeskonda on kutsutud teiste seas Indrek Zelinski, Andrei Stepanov ja Marko Kristal, Läti omasse aga näiteks Marians Pahars, Igors Stepanovs ja Vitalijs Astafjevs.

Eesti – Läti All Stars kohtumine on pühendatud 29. juunil toimuvale Eesti – Läti 100+ maavõistlusele. 12 aastat tagasi, kui Eesti ja Läti erinevad võistkonnad omavahel esimest korda taolise suurmaavõistluse korraldasid, olid Pärnu rannas vastamisi ansamblid Brainstorm ja Blind.

22. juunil avatakse Pärnu Kalevi staadion pealtvaatajatele kell 17:00, mäng algab kell 18:00. Kõigi jalgpallihuviliste rõõmuks esineb üritusel legendaarne Propeller. Matši kohtunik on jalgpalliliidu president Aivar Pohlak. Kohapeal pakutakse aktiivset tegevust ka lastele. Pääse maksab 5, lastele ja eakatele 3 eurot. 

2013. aasta Pärnu Veefestival toimub 14.–22. juunini. Selle üheksa päeva sisse jäävad Pärnu Veepäevad, Pärnu Sailing Week, Võidupüha Maraton, Suvepealinna tseremooniaüritused ja muidugi Watergate. Muusika ja sport on märksõnad, millele 2013. aasta festival baseerub. Korraldajad ootavad Pärnusse aktiivseid festivalikülalisi, kel suvepealinna sõites kaasas purjelaud või jooksusussid. 

2013. aasta Watergate toob mitmeid üllatusi: neljal erineval laval jagub muusikat erinevale maitsele ning nagu veefestivalile kohane, pääseb mõnda esinemispaika mööda vett sõites. 21. juunil annab Tallinn Pärnule üle pealinna tiitli: Pärnu jõel Kesklinna silla juures toimuv tseremoonia algab sõudmise ja aerutamise regatiga. Vaatajate ette tuuakse erinevad veespordialad ja atraktsioonid, Pärnu Jahtklubi tähistab oma sünnipäeva klubi eskaadri Paraadsõiduga. 

21. ja 22. juunil kulmineeruva Watergate’i oodatuimaks ja rahvarohkeimaks sündmuseks on suured vabaõhukontserdid Vallikäärus: 22. juunil vahetult pärast jalgpallimatši astuvad üles lätlaste uhkus Brainstorm ja eestlaste uhkus Ewert and the Two Dragons.

Sel aastal pöörab Veefestival fookuse ka puhta vee ja keskkonna teemadele. Aasta 2013 on kuulutatud ÜRO veekoostöö aastaks – UN International Year of Water Cooperation.

Märksõnad

Tagasi üles