Eesti jalgpallikoondis alistas Anieri väravast Trinidadi ja Tobago

Eesti jalgpallikoondisalistas Lilleküla staadionil peetud maavõistlusmängus 1:0 külalised Trinidadi ja Tobago saareriigist. Mängu ainsa värava lõi 13. minutil Henri anier, realiseerides Tarmo Kingi ja Sergei Zenjovi hea eeltöö.

Mängu käik:

-

Hümnid on kõlanud ja meeskonnad on mänguks valmis

-

Kohtunik annab avavile ja Eesti paneb palli mängu

3 min

Pareiko andis enne avavilet meeskonnakaaslastele korralduse, et esimene värav tuleb kiiresti kirja saada ja Eesti ongi alustanud ründamist

7 min

Zenjov ja Anier teevad rünnakul koos head tööd, kuid lõpuks kaotab Zenjov karistusala joonel palli

10 min

Guerra saab löögile, kuid Pareiko püüab kindlalt

11 min

Kruglovilt terav tsenderdus värava alla, Eesti teenib nurgalöögi. Nurgalöögist midagi ohtlikku ei teki

13 min

Eesti asub 1:0 juhtima

13 min

Kink teeb paremal äärel head tööd ja söödab palli karistusala joonele, kus Zenjov jätab selle ilusasti Anierile ja viimane lööb ilusasti palli ristnurka

13 min

Anier on nüüd seitsme koondisemänguga löönud juba kolm väravat

16 min

Ohtlik olukord ka Eesti värava all, kuid lõpuks tehakse Jäägeri vastu viga

21 min

Eesti ründab vasakult äärelt ja pall tuleb Zenjovi pea peale, kes saab ka löögile. Samas tuleb vastasmängija talle sisse ja ründaja saab löögi vastu pead

21 min

Väljakule tulevad ka arstid, kes vaatavad Zenjovi üle

21 min

Tundub, et midagi hullu ei juhtunud ja Zenjov on püsti ning kastab veega kergelt pead

23 min

Kink annab paremast äärest palli karistusalasse ja Piiroja saab ka pea vahele, kuid mööda

26 min

Gay ja Piiroja võitlevad kastis ja Gay kukub ning nõuab penaltit, kuid vile vaikib õigustatult

31 min

Vunk teeb vea ning Trinidad saab u. 30 m kauguselt karistuslöögi

31 min

Karistuslöök lendab alumise nurga suunas, aga Pareiko on kindel ja püüab palli

35 min

Zenjov ja Luts tekitavad vasakus ääres terava olukorra, kuid siiski suudavad vastased olukorra klaarida

37 min

Kruglov annab hea palli karistusalasse, kust Zenjov saab pea vahele, aga kahjuks üle värava

38 min

Guerra kauglöök lendab kindlalt üle

40 min

Eestile nurgalöök

42 min

Vastased üritavad taas kaugelt ja jälle kindlalt üle

45 min

Zenjov on taas aktsioonis ja vastaste värava all on ohtlik olukord, mille väravavaht siiski klaarib

45 min

Eesti surve jätkub ja rünnaku lõpus saab Dmitrijev kaugelt löögile, mis läheb siiski väravast mööda

45 min

Esimesele poolajale on lisatud üks minut

45 min

Esimene poolaeg on lõppenud!

46 min

Teine poolaeg on alanud!

46 min

Kumbki peatreener ei ole poolajal vahetusi teinud

48 min

Pareiko pillab väga ohtlikult suhteliselt lihtsa karistuslöögi, kuid klaarib ise olukorra

51 min

Piiroja lööb vastaste nurgalöögi eesmise posti juurest puhtaks

54 min

Platsile on tulemas Voskoboinikov, Lindpere ja Mošnikov

57 min

Zenjov ei ulatu napilt Dmitrijevi tsenderduseni

58 min

Lisaks eelmainitud kolmikule tuleb veel platsile ka Sander Puri

58 min

Lahkuvad Luts, Zenjov, Dmitrijev ja värava autor Anier

59 min

Mošnikov teenib paarikümnelt meetrilt karistuslöögi, Kruglov lööb teravalt ja madalalt alla nurka, kuid Williams tõrjub.

62 min

Kink saadab karistuslöögi kõrgelt üle värava

65 min

Ka Trinidad ja Tobago teeb nüüd kaks vahetust

66 min

Vunk sätib pikalt ja lõpuks lööb, meetri jagu mööda

71 min

Gay pääseb terava nurga alt löögile, Pareiko püüab

72 min

Kohtunik tahab anda Voskoboinikovile kollast kaarti, tõmbab esialgu kogemata taskust punase ja saab kuulda fännitribüüni skandeerimist "Amatöör! Amatöör"

74 min

Pealtvaatajaid on täna Lillekülas 3014

78 min

Mošnikovi löögiüritus blokeeritakse

Külalised teevad veel kaks vahetust, platsile tulevad Glen ja Moses

82 min

Lahkub Kink ja tema asemele tuleb Andrei Sidorenkov

84 min

Morozov lööb Gleni jalalt täiesti puhtalt palli ära, kuid kohtunik annab vea ja külalistele ohtlikust kohast karistuslöögi

85 min

Theobald saadab Eesti õnneks palli poole meetri jagu üle põiklati

86 min

Pall lükatakse ohtlikult Eesti värava ette, kuid Pareiko püüab kindlalt

88 min

Eesti teenib Puri triblingu järel nurgalöögi, Piiroja ei ulatu aga pallini

89 min

Kohe saavad vastased omakorda nurgalöögi, selle klaarib õnneks Voskoboinikov ning Trinidadi ja Tobago ründaja jääb suluseisu

90 min

Kohtunik lisab teisele poolajale kolm minutit

90 min

Veel üks ohtlik karistuslöök vastastele umbes 25 meetrilt

90 min

Õnneks lüüakse müüri, aga tuleb veel üks nurgalöök

Mäng läbi!

Eesti alistab Trinidadi ja Tobago 1:0

Eesti koondise algkoosseis: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Igor Morozov, Raio Piiroja, Dmitri Kruglov, Tarmo Kink, Aleksandr Dmitrijev, Martin Vunk, Siim Luts, Sergei Zenjov, Henri Anier.

Võrreldes esmaspäeval toimunud Valgevene-mänguga on koondisesse lisandunud hulk põhimehi: Raio Piiroja, Tarmo Kink, Joel Lindpere, Sergei Zenjov, Sergei Mošnikov, Mikk Reintam ja Taijo Teniste. Puhkust andis Rüütli Konstantin Vassiljevile, koduklubi juurde naasis väravavaht Pavel Londak. Vigastuse tõttu ei saa kaasa teha Andres Oper ja Gert Kams, seoses eksamite ja klubivahetusega jääb koondisest eemale ka äsja Poola meistri Varssavi Legiaga lepingu sõlminud ründaja Henrik Ojamaa.

Eesti pole varem Trinidadi ja Tobagoga kohtunud, maailma edetabelis asub tänane vastane 82. kohal ehk täpselt kümme kohta Eestist eespool. Viimase poole aasta jooksul peetud üheksast ametlikust mängust on aga võidetud vaid üks, kui mullu detsembris alistati 2:1 Antigua ja Barbuda. Viimasest viiest mängust on Trinidadil ja Tobagol kirjas neli kaotust ja viik, seejuures pole väravatearvet suudetud avada mitte ainsaski kohtumises.

2006. aastal Saksamaal toimunud MMil mänginud Trinidadi ja Tobago koondis asub FIFA edetabelis Eestist kümme kohta kõrgemal ehk 82. kohal. Enamik Tallinnasse sõitvatest meestest mängib koduliigas, kuid kolm meest ka Inglismaal, kaks Soomes ning üks USAs, Türgis ja Kasahstanis. Trinidadi ja Tobago praegune kuulsaim mängija, Inglismaa kõrgliigas Stoke City ridades palliv Kenwyne Jones Tallinnasse ei sõitnud.