Wesley Sneijder (keskel) Hollandi koondise kohtumises Indoneesiaga.
Wesley Sneijder (keskel) Hollandi koondise kohtumises Indoneesiaga. Foto: SCANPIX

Hollandi jalgpallimeeskond, Eesti alagrupikaaslane MM-valikturniiril, pikendas kaotuseta seeria kümnele mängule, alistades Pekingis peetud maavõistluses Hiina 2:0.

Külaliste väravad lõid 11. minutil penalti realiseerinud Robin van Persie ja 66. minutil edu kasvatanud Wesley Sneijder. Eriti ilus oli Sneijderi tabamus - hollandlane lõpetas kena kombinatsiooni üliefektse kannalöögiga. Hiina pidi suurema osa mängust tegutsema ühemehelises vähemuses, kuna juba 13. minutil sai punase kaardi Sheng Qin.

Holland pidi viimati kaotusekibedust tunnistama mullu augustis, kui võõrsil jäädi maavõistlusmängus 2:4 alla Belgiale. Järgnevast kümnest mängus on aga võidetud kaheksa, viigistati vaid Saksamaa ja Itaaliaga. Holland juhib ka täisedu kuue võidu 18 punktiga MM-valikturniiri D-alagruppi, kuhu kuulub ka Eesti.