Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Enn Pant valiti tenniseliidu presidendiks, Sõõrumaa loobus ise

Tallinki juht Enn Pant FOTO: Peeter Langovits

Eesti Tennise Liit valis täna alaliidu uueks presidendiks Enn Pandi.

Koosolek algas aastaaruande vastuvõtmisega, kohal oli 37 liiget 48st. Enne koosoleku teist punkti, presidendivalimist, taandas senine ETL-i president Urmas Sõõrumaa oma kandidatuuri ning ainsa kandidaadina seadis end üles Enn Pant. Ta teenis 36 poolthäält, millega osutus valituks ETL-i presidendi ametisse järgmiseks neljaks aastaks. Lisaks Pandile kuuluvad 9-liikmelisse juhatusse Karl Multer, Peter Roose, Reet Hääl, Toomas Kuum, Priit Põldoja, Enn Pääro, Heino Raivet ja Maret Ani. Neist Multer, Roose ja Ani kuuluvad juhatusse esmakordselt.

«Klubide poolt tuli pakkumine esitada oma kandidatuur ning kuna olen tennise juures juba päris kaua olnud, siis otsustasin, et võin seda tööd teha küll. Palju on ära tehtud, nüüd tuleb minna sealt edasi, kus asjad pooleli,» põhjendas Pant tenniseliidu pressiteate vahendusel, miks ta nõustus ametisse kandideerima.

Vahepeal ajakirjanduses kõlanud jutt, et Pant soovib presidendiks saades tagada kõigi paremate mängijate osavõtu Davis Cupi ja Federation Cupi turniiridest, on uue presidendi sõnul liialt üles puhutud. «Eesti Päevalehe ajakirjanik Jaan Jürine kiskus intriigi üles seal, kus seda polnud. Ent kindlasti polnud see teema minu presidendiks saamisel peamine. Pean loogiliseks, et kui sportlane pole vigastatud, siis ta esindab Eestit, ent loodame ka riigi toetust oma maa eest väljas olemise korral,» sõnas Pant.

Pant lubas, et Tallinki toetus Eesti tennisele jätkub samal viisil, kuid tal endal tuleb nüüd lisaks sponsoreerimisele rohkem tähelepanu pöörata ka alaliidu enda asjadele. «Eks elu näitab, millist tööd tuleb presidendina teha. Mingit revolutsiooni korraldada pole praegu põhjust. Eelmine president ja juhatus tegid väga head tööd. Eesti tennis on praegu heas seisus ning pean pingutama, et paremini teha,» sõnas Pant.

Tagasi üles
Back