Raskest traumast taastuv karateka Mengel: saan ja tahan jälle tõsiselt treenida

Lauri Mengel

FOTO: Silver Gutmann

Märtsi lõpus peetud Eesti meistrivõistlustel saadud lõualuumurrust taastuv karateka Lauri Mengel saab taas korralikult treenida.

Seni on Mengel treeninud individuaalselt, aga edasi peaks suvi mööduma peaasjalikult laagrites, kus järk-järgult suureneb erialase tegevuse osakaal, vahendab Mengeli kodulehekülg mengel.ee. 5. juulil algab Haanjas Falco suvelaager, sealt edasi sõidab Mengel Odessasse ning augusti keskel toimub Rakveres rahvusvaheline karate laager Türgi treeneri Aytekin Soykani juhendamisel. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis teeb ta oma esimese võistluse pärast vigastust 1. septembril Istanbulis Karate1 Premier League etapil.

Pärast kolme kuud ei ole enam igapäevases menüüs piiranguid ning suvine ettevalmistus käib täie hooga, . Aprilli lõpuks oli sportlase kehakaal vedela toidu tarbimisest langenud 88 kg-ni. Nüüdseks on korralik toit ja treeningud jõusaalis tõstnud kaalu peaaegu endisele tasemele (94 kg).

«Nüüdseks hakkab murd vaikselt ununema ja tunnen, et saan ja tahan jälle tõsiselt treenida ja pingutada. Üldfüüsilise treeninguga alustasin väga-väga vaikselt juba teisel nädalal peale vigastust, aga läks natuke aega, enne kui tundsin uuesti soovi karatega tegeleda. Ainsa komplikatsioonina on püsinud tundlikkuse häired alahuules ja lõual. Närv sai operatsiooni ajal kahjustada ning sellest taastumisel tuleb olla kannatlik,» kirjutab sportlane oma koduleheküljel.

Tagasi üles