Brasiilia alistas Uruguay ja jõudis Konföderatsioonide karikaturniiri finaali

Oliver Lomp
Brasiilia jalgpallikoonis on senisel Konföderatsioonide karikaturniiril sammundu võidult võidule Foto: SCANPIX

Jalgpalli Konföderatsioonide karikaturniiri esimeses poolfinaalis alistas Brasiilia 2:1 Uruguay ja pääses pühapäeval peetavasse finaali.

Avapoolaja 14. minutil teenis Uruguay penalti, kuid Julio Cesar tõrjus Diego Forlani karistuslöögi.

Brasiilia avavärava lõi Fred 41. minutil, kuid  Uruguay viigistas Edison Cavani tabamusest 48 .minutil.

Uruguay väsis selgelt teise poolaja lõpus ning lõpuks maksis see neile kätte. Neymari karistuslöögi järel jäeti Paulinho karistusalas täiesti vabaks ja poolkaitsja lõi peaga 2:1.

Brasiillaste finaalivastane selgub homme, kui mullu peetud EMi finaali kordusmatšis lähevad vastamisi Hispaania ja Itaalia.

Mängu käik:

Tund aega mängu alguseni!

Algkoosseisud olemas

Brasiilia: Julio Cesar - Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Luiz Gustavo, Paulinho, Oscar - Neymar, Hulk, Fred

Uruguay: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Martin Caceres, Diego Lugano, Diego Godin - Christian Rodriguez, Alvaro Gonzalez, Egidio Arevalo - Diego Forlan, Luis Suarez, Edison Cavani

Kümme minutit avavileni

Meeskonnad on väljakul. Postimehe lugejad, andke kommentaariums teada, kellele pöialt hoiate

Avavile on kõlanud!

3. minut: Mäng on alunud väga rahulikult

4. minut: Uruguay teenib nurgalöögi, aga midagi ohtlikku seat ei tule

7. minut: Mõlema meeskonna poolt on olnud praegu palju puterdamist, Mänguilu praegu ei näe

10. minut: Uruguay oli tegemas ründefaasis kaunist kombinatsiooni, kuid Perreira tsenderdus ebaõnnestub

13.minut: Uruguay nurgalöök...PENALTI!

Luiz tõmbas nurgalöögi järel karistusalas maha Lugano ja kindel penalti!

14. minut: Forlan läheb lööma...Cesar trõjub!!

18.minut: Oscari pealelöögi üritus lendab kindlalt üle

20.minut: Brasiilia teenib nurgalöögi, kuid ohtlikuks see ei kujune

21. minut: Cavani teenib Neymari kinnihoidmise eest kollase kaardi

22. minut: Brasiilia nurgalöök ohtlikuks ei kujune

24.minut: Mäng on veidi elavnenud

28. minut: Brasiilia parim rünnak siiani. Hulk mängitakse löögile, kuid ründaja löök lendab selgelt üle

Alves on väljakul pikali. Kordusest on näha, et tema nägu tabas Cavani küünarnukk. Mõni kohtunik oleks selles olukorras andnud kollase kaardi, kuid see oleks Cavani jaoks, kelle esimene kollane oli liiga kergelt antud, ülekohtune

30. minut: Forlan võtab karistusala lähistel palli maha ja saadab teele korraliku pommlöögi. Pall lendab napilt üle. Väga korralik väravavõimalus!

32. minut: Uruguay karistuslöök. Forlan tsenderdab, kuid Lugano teeb Silvale vea

34. minut: Muslera püüab brasiillaste terava tsenderduse

35. minut: Neymar teenib nurgalöögi. Sellest otse ei tule midagi, kuid brasiillaste surve jätkub

...

...

37. minut: Brasiillaste surve. Fred mängitakse värava ees löögile, kuid kaitsja segab piisavalt palju. Iius rünnab brasiillastelt

39. minut: Rodriguez on maas pikali. Uruguay ja Brasiilia mehed lähevad peaaegu kättpidi kokku, kuid olukord rahuneb. Luis Gustavo saab kollase kaardi vea eest Rodriuguezi vastu

41. minut: VÄRAV!!!!

BRASIILIA JUHIB 1:0!

Neymari suunas antakse pikk pall, Neymar lööb terava nurga alt peale ja Miuslera tõrjub Fredi jalale, kes palli väravasse lööb

43. minut: Luis Suarez saab üsna vabalt karistusalas löögile, kuid Liverpooli ründaja lööb mööda

Poolaeg on läbi! Brasiilia juhib Fredi väravast 1:0!

48 .minut: VÄRAV!!!! Edison Cavani viigistab seisu!

Suarez murrab Brasiilia karistusalasse, brasiillaste kaitses tekib paanika ja pall jõuab lõpuks Cavanini, kes palli väravasse lööb! Mäng läheb põnevaks!

50. minut: ALves proovib kaugelt, kuid Muslera püüab.

53. minut: Muslera tuli väravast valesti välja. Uruguay õnneks läheb pall vaid nurgalöögist, millest midagi väga ohlikku ei teki

56. minut: Teine poolaeg on alanud palju teravamalt kui algas esimene. Forlan proovib kaugelt, kuid löök ebaõnnestub

57. minut: Hulk saadab umbes 35 meetri pealt teele võimsa karistuslöögi. Muslera tõrjub nurgalöögiks, kuid sellest midagi ohtlikku ei sünni

63. minut: Mängu tempo on kiire. Väga ohlikke võimaluse pole aga viimaste minutite jooksul tekkinud

64. minut: Bernard tuleb Hulki asemel väljakule

66. minut: Forlani karistuslöögi järel saab ohtlikult löögile Suarez. Tundub, et keegi kaitsjatest puutus palli ära, sest Uruguay saab nurgalöögi...midagi ohlikku sealt ei tule

66. minut: Brasiillaste kiirrünnak lõppeb sellega, et Alves leiab heas kohas asuva Fredi. Paraku lendab pall kõrge kaarega väravast üle

69. minut: Neymar mängib end karitusalas hästi löögile, kuid löök läheb Muslerale sülle

71. minut: Uruguay kombineerib hästi rünnakul, kuid Suarez jääb suluseisu

72. minut: Luis Gustavo proovib kaugelt, kuid Muslera püüab kindlalt

73. minut: Uruguay teenib nurgalöögi, kuid enne teevad brasiillased vahetuse. Hernanes tuleb Oscari asemel platsile. Nurgalöögist ei tule midagi

74. minut: Alvaro Gonzalez teenib kollase kaardi liigse suupruukimise eest pärast Cavani tehtud kerget viga Neymarile

75. minut: Marcelo teeb Cavanile vea ja teenib kollase kaardi

78. minut: Thiago Silva proovib ülikaugelt, aga pall lendab umbes sama kaugelt väravast mööda

79. minut: Suarez mängib ilusti Cavani löögile. Cavani löök saab puute brasiillasest ja nurgalöök

83. minut: Brasiilia nurgalöök...Gonzalez on aga maas pikali ja nurgalöögi andmine viibib. Kummalisel kombel teeb selgelt väsionud Uruguay alles esimese vahetuse. Gonzalez lahkub platsilt, Walter Cargano asemele

84. minut: Nurgalöök...Marcelo pääseb karustusala joone lähistelt jalaga löögile, kuid pall lendab kaugelt üle

86. minut: Brasiilia nurgalöök...

VÄRAV!!!!!!

86. minut: Paulinho saadab peaga Neymari karistuslöögi Uruguay väravasse. 2:1!

Kuna Uruguay näis juba enne selgelt väsinud, tundub kahtlane, kas nad jõuavad veel viigiväravat otsida, Kuid jalgpallis on kõik võimalik!

89. minut: Neymar kukub ja teenib karistuslöögi. Tundub, et liiga lihtsalt

90. minut: Neymar on taas maas pikali, kuid kukkus liiga dramaatiliselt

Kolm lisaminutit!

90+1: Dante vahetab Neymari välja

90+2: Forlan annab karistuslöögi. Kas Uruguay viimane võimalus?

Nurgalöök...

90+3: Uruguay nurgalöök...

Viimane Uruguay nurgalöök ilmselt....

Läbi! Brasiilia on finaalis!

EELVAADE:

Kui enne turniiri peetud sõprusmängudes olid brasiillased jätnud äärmiselt kahvatu mulje ning paljud eksperdid on neile ennustanud kõrbemist järgmisel suvel peetavatel maailmameistrivõistlustel, siis MMi peaproovil, Konföderatsioonide karikaturniiril on tõustud suurepärasesse vormi.

Alagrupiturniiril oldi vastastest selgelt üle ning võeti kindlalt kolm võitu (Jaapan alistati 3:0, Mehhiko 2:1 ja Itaalia 4:2). Eriti heasse hoogu on tõusnud brasiillaste tulevikulootus Neymar, kes varem koondisesärgis pigem kriitikat teeninud. Neymar on löönud juba kolm väravat ning valmistab oma kiiruse ja osavusega kõigile kaitsjatele peavalu.

Uruguay jäi Hispaaniale alagrupis 1:2 alla, kuid alistas Tahiti 8:0 ja Nigeeria 2:1 ning pääses alagrupist teisena edasi. Üldiselt on Uruguay vorm pärast 2011. aasta Lõuna-Ameerika meistrivõistlusi, kus õnnestus pea kohale tõsta võidukarikas, alla käinud. MMi kvalifikatsiooniturniiri alustati eriti kesiselt ning vahepeal tundus, et 2010. aasta MMi poolfinalistil ei õnnestugi kõige olulisemale turniirile pääseda. Viimases voorus saadi aga ülioluline võit Venezuela üle, mis tõstis Uruguay neist mööda viiendale positsioonil, mis kindlustaks neile pääsu play-off’i. Seega pole Uruguay osalemine MMil neli vooru enne kvalifikatsiooni veel sugugi kindel.

Uruguay ja Brasiilia on ajaloo jooksul kohtunud 70 korda. Brasiilia on võitnud 32 korda, Uruguay 19 korda, 19 korda on mäng lõppenud viigiliselt. Viimasel kuuel korral, mil kaks meeskonda kohtunud, on võitjana väljunud Brasiilia.

Huvitavaid fakte (allikas BBC):

• Brasiilia pole Konföderatsioonide karikaturniiril kaotanud kümme mängu järjest, mis on turniiri ajaloo rekord.
  • Vaid Tahiti tegi alagrupiturniiril vähem pealelööke kui Brasiilia. Tahiti tegi 14, Brasiilia 28 pealelööki.
  • Brasiilia tegi alagrupiturniiril kõige rohkem vigu (67). Kusjuures selles arvestuses oli teisel kohal Uruguay, kelle sama näitaja oli 52.
  • Kui Neymar peaks täna värava lööma, saab temast mängija, kes ainsana Konföderatsioonide karikaturniiri ajaloos neljas mängus järjest väravani jõudnud.
  • Uruguay on võitnud viimasest viiest mängust neli.
  • Uruguay koondise ründaja Luis Suarezil tabavusprotsent on olnud senisel turniiril fantastiline – kolmest pealelöögist on ta löönud kolm väravat.