Tehvandi poolkergejõustikustaadion (jooksurada on vaid üks sirge ja kurv), kell näitab 9.30 (varajase trenni põhjus on suve kõige soojem päev), kui Schmid algava testtreeningu kava ette loeb.
Sprinterite näod venivad mõõdukalt pikaks. No mida! 300 meetrit jooksu aja peale, suusarolleritel eraldistart, ühisstart ja taas 300 meetrit. Jooksu! Täna 300 meetrit, homme 400, ülehomme ... Kas Schmid otsib oma parimale õpilasele, 2001. aasta 800 meetri jooksu maailmameistrile Andre Bucherile mantlipärijat?
«Ei-ei!» tõrjub Schmid. «Me ei hakka kogu aeg jooksma. Õigemini ei hakka üldse jooksma. Mul on vaja, et sportlased pingutaksid 50 sekundi kanti, saan laktaati määrata ja sellega pildi nende seisundist.»
«Ju treener vaatab, millisest puust oleme. Kas jalad üldse kannavad,» irvitab Siim Sellis, tunamulluse talve Eesti parim suusataja.
Esimesena läheb teele Triin Ojaste. Finišis purskab ta välja väljendi, mida siinkohal ei esitaks. Ja lisab, et jooks võttis käed täiesti läbi. Tund hiljem, kui kaks suusasprinti seljataga, tulistab Ojaste 300 meetris välja poolteist sekundit kiirema aja kui esimesel korral.
Schmid põrnitseb Ojastet: «Fenomenaalne!»
Triinu treenerist isa Kalju, kes laktaadivõtmisel abiks, soovitab äsjatoimunu kergejõustikusse ümber transformeerida: «Maris Mägi peaks enne 400 meetri jooksu uhama täiega kaks ringi suusarullidel, siis saab kaks sekundit ajast maha.»
Ülejäänud esimese jooksu aega ei paranda.
«Robustne värk,» toriseb Sellis, nägu naerul. «Jooksutunnet pole üldse.»
«Elu esimesed ja teised 300 meetrit,» kommenteerib Peeter Kümmel. «Joostud suusataja kange sammuga. Ju treener teeb aegadest oma järeldused.»