Siiski paistab ka siin tunneli lõpus valgus ja praegu oodatakse, mis saab eelmisel aastal prokuratuuri jõudnud Narva Transi kihlveoskandaalist. Kui sellest juhtumist tuleks puhta jalgpalli jaoks positiivne pretsedent, siis oleks võimalik edaspidi petturite vastu veelgi tõhusamalt võidelda.
«Tegemist on uut tüüpi kuriteoga kogu maailmas, mille vastu võitlemiseks on rahvusvaheline koostöö alles arenemas,» põhjendas Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht, miks pettuste niiditõmbajad on seni avalikkuse eest mitmel puhul varjule jäänud. «Praktika näitab, et aega võib minna küll mitu aastat, aga varem või hiljem jõuatakse eksinud inimeste karistamiseni. Alaliidu uurimisest edasi minev koostöö ehk politsei uurimine ja vastav raamistik on paljudes riikides kujunemisjärgus, kuid meil on mitmeid positiivseid näiteid.»
Laupäevase mängu peale tehti panuseid nii välismaal kui ka Eestis ning kurikaelte arvatav kasum oleks õnnestumise korral olnud kümnetes tuhandetes eurodes. Arvestades, et üle maailma on kihlveokontorite aastane käive umbes 100 miljardit eurot, pole midagi imestada, et sealt üritatakse keelatud võtteid kasutades oma osa saada.
«Võitluses pettustega on ülioluline rahvusvaheline koostöö, mida praegu korraldab FIFA Interpoli eriüksusega ning UEFA Euroopa tasandil. Praktiliselt igal nädalal õnnestub selle koostöö tulemusena mõni pettur vahele võtta. Oleme selle süsteemi osa ja suhtleme regulaarselt kõigi kolme organisatsiooniga,» selgitas Uiboleht.
«Oluline on mõista, et tulemust saab manipuleerida vaid siis, kui keegi väljakul olevatest inimestest on asjaga seotud. Seega tuleb sportlastel seljad kokku panna, et hoida oma ala puhas. Kõik on kohustatud igast neile teadaolevast infokillust, pettusest või selle katsest koheselt alaliitu teavitama,» lisas ta.