Levadia ja Pandurii avakohtumine lõppes väravateta viigiga

FC Levadia jalgpalliklubi pidas Euroopa liiga teise kvalifikatsiooniringi avakohtumise, kui kodus mängiti 0:0 viiki Rumeenia liigas mullu teise koha saanud Rumeenia klubi Targu Jiu Panduriiga. Korduskohtumine peetakse järgmisel neljapäeval Pandurii koduväljakul.

Algkoosseisud:

Levadia: Roman Smiško, Aleksandr Kulinitš, Aleksei Jahhimovitš, Oleksandr Volchkov, Artur Pikk, Aleksandr Dmitrijev, Marek Kaljumäe, Igor Subbotin, Andreas Raudsepp, Ilja Antonov, Rimo Hunt

Pandurii: Pedro Mengote, Bogdan Ungursan, Erico da Silva, Paraskevas Christou, Marko Momcilovic, Paul Anton, Dan Nistor, Eric Pereira, Nicandro Breeveld, Deyvidas Matulevicius, Alexandru Ciucur

Mängu käik

Levadia - Pandurii

Mängu alguseni jääb umbes veerand tundi

Tänased kohtunikud on Maltalt - vilemees on Marco Borg, joonekohtunikud Duncan Sultana ja Thomas Debono ning neljas kohtunik Fyodor Zammit

Nagu näha, lähebki Levadia vastavalt peatreeneri Marko Kristali lubadusele mängima ühe ründajaga, kelleks täna on eelmises euromängus kübaratriki teinud Rimo Hunt

Rumeeniast on Panduriid toetama sõitnud ka päris arvestataval hulgal fänne

Mäng on alanud!

3 min

Pandurii esimene ohtlik rünnak paremalt äärelt, kui Ciucur pääseb tsenderdama ja leedulane Matulevicius saab mõnelt meetrilt peaga löögile, ent lööb mööda

5 min

Paremal äärel tehakse viga Subbotini vastu, kuid Levadia madal karistuslöök ohtu ei kujuta

8 min

Ciucur loob jälle teravust ja Smiško on sunnitud palli nurgalöögiks tõrjuma. Järgnev rumeenlaste kauglöök lendab poole meetri jagu üle põiklati.

10 min

Rumeenlased ründavad esialgu vaid parema ääre kaudu ja Ungursani vastu tehakse viga. Pereira karistuslöök lüüakse raskustega puhtaks.

12 min

Matuleviciuse löök karistusala joonelt jääb nõrgaks ja lendab mööda, Pandurii kontrollib hetkel aga ettearvatult mängu üsna selgelt

13 min

Matulevicius jääb karistusalas hämmastavalt vabaks, kuid Smiško tõrjub löögi

15 min

Subbotini teravale löögile saadakse küll karistusalas jalg vahele, kuid pall maandub otse Mengote süles

22 min

Levadia kaitse harutatakse üsna edukalt lahti ja karistusala joonelt tuleb ka löök, kuid see lendab mitu meetrit väravast mööda

28 min

Pereira ja Nistor kombineerivad hästi, kuid Nistori löök lendab kaitsjate jalast üle otsajoone. Järgnenud nurgalöök mängitakse lahti, lõpuks proovib kaugelt täpsust da Silva, ent löök lendab kõrgelt üle

29 min

Kohe järgmisel rünnakul on Levadial kõvasti õnne, kui Nistori löök rikošetist napilt postist mööda läheb

32 min

Dmitrijev proovib kaugelt, pall lendab siiski kõvasti mööda

44 min

Levadia teenib paremalt äärelt karistuslöögi ja tsenderdus on hea, kuid lüüakse siiski puhtaks. Rumeenlaste vasturünnak lõpeb nende veaga.

45 min

Avapoolajale lisatakse kaks minutit

45 min

Pandurii teenib nurgalöögi, mille Levadia mängijad suudavad raskustega karistusalast välja lüüa

Avapoolaeg läbi!

Teine poolaeg on alanud!

52 min

Kulinitš tõuseb rünnakule ja jätab oma positsiooni vabaks, kuid Jahhimovitš lapib olukorra

53 min

Matulevicius pääseb terava nurga alt löögile ja Rumeenia fännid juba hõiskavad, kuid pall maandub siiski küljevõrgus

56 min

Suurepärane võimalus Kaljumäel, kes saab karistusala joonel palli ja on täiesti vaba, kuid jääb kõhklema ja löök ebaõnnestub

57 min

Smiško tõrjub karistuslöögi ohtlikult enda ette, kuid hiilgab siis kohe väga hea tõrjega

60 min

Subbotini tsenderdus kvalifitseerub löögiks raamidesse, kuid Mengote püüab palli lati alt hõlpsasti

64 min

Levadia teeb esimese vahetuse - Hunt lahkub ja platsile tuleb Artur Rättel

65 min

Smiško tuleb vastu ja lööb palli Matuleviciuse eest minema

65 min

Ka Pandurii vahetab - Anton välja ja Ciprian Brata sisse, Ciucuri asemele aga Alin Buleica

70 min

Teisel poolajal on Levadia suutnud ka ise rohkem rünnakuid ehitada, kuid Pandurii on ikkagi selgelt aktiivsem pool ja teenib järjekordse nurgalöögi

71 min

Jätkuolukorras lükatakse pall värava ette ja see riivab latti, enne kui üle läheb

74 min

Pandurii teenib ohtlikust olukorrast karistuslöögi, väravani umbes 20 meetrit

74 min

Pereira keerutab lati alla, kuid Smiško on valvel ja lükkab palli üle

76 min

Pandurii teeb kolmandagi vahetuse, Valentin Lemnaru tuleb Matuleviciuse asemele

77 min

Brata löök läheb üle jala ja lendab väravast meetreid mööda

77 min

Levadia teine vahetus - Raudsepp välja, Andero Pebre sisse

78 min

Smiško tõrjub pantrihüppega Pandurii meeste löögi järjekordseks nurgalöögiks

81 min

Taas ohtlikust kohast karistuslöök rumeenlastele

81 min

Lemnaru üritab lüüa läbi müüri, aga kaitsjad saavad pea vahele

83 min

Nurgalöögi järel saab Smiško palli tõrjudes vopsu vastu pead, pall läheb õnneks siiski üle värava

83 min

Pea iga rumeenlaste rünnak toob nüüd kaasa nurgalöögi, neid peaks kokku olema juba paarkümmend

85 min

UEFA statistika ütleb, et 16 - Levadia pole aga seni teeninud ainsatki

87 min

Volchkov teeb vea, kuid rumeenlaste karistuslöögist midagi ohtlikku ei sünni

88 min

Dmitrijev teenib keskjoone juurest karistuslöögi Levadiale

88 min

Pikk annab hea tsenderduse ja hetkeks on pall lahti, kuid kohtunik vilistab Levadia meestele vea

90 min

Teisele poolajale lisatakse neli minutit

90 min

Pikk pall ette, kuid Smiško tuleb hästi vastu ja püüab kindlalt

Mäng läbi!

Euroopa liiga esimeses kvalifikatsiooniringis sai Levadia kahe mängu kokkuvõttes 3:2 (0:1 ja 3:1) jagu Walesi klubist Bala Town. Kordusmängus lõi kõik kolm Levadia väravat ründaja Rimo Hunt, saades seeläbi esimese mängijana Eesti klubi eest eurosarjas kirja kübaratriki.

Levadia ridades teeb täna tõenäoliselt debüüdi ukrainlasest keskkaitsja Aleksandr Voltškov, kes liitus klubiga eelmise nädala teises pooles. 27-aastasel ukrainlasel tuleb arvatavasti asendada Artjom Artjuninit, kelle osalemine on haigestumise tõttu sattunud suure küsimärgi alla.

Levadia peatreeneri Marko Kristali sõnul minnakse vähemalt esialgu mängima kaitsva taktikaga. «Meil tuleb kõvasti juurde panna ja tegemist on teistsuguse mänguga kui tavaliselt. Läheme alguses väga kaitsvalt mängima,» märkis Kristal. «Võib isegi seda tähendada, et mängime ühe ründajaga.»