Saada vihje

Venemaa teeb ajalugu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Kadi Parts
Copy
Venemaa võrkpalli kõrgliiga.
Venemaa võrkpalli kõrgliiga. Foto: SCANPIX

Möödunud reedel võttis Venemaa Võrkpalliföderatsiooni presiidium vastu ajaloolise otsuse kehtestada superliiga klubidele alates eelolevast hooajast mängijapalga ülemmäär. Eesmärgiks on piirata ülemaksmist ja ühtlustada superliiga taset.

Vene võrkpallipresident Stanislav Ševtšenko kommenteeris ajalehele Sport-Express, et sellise muutusega tahetakse rõhutada sportlikku põhimõtet. „Teeme kõik selleks, et meie tšempionaat oleks huvitavam ja konkurentsivõimelisem. Otsus kehtestada palgalagi kahtlemata soodustab seda. Otsus võeti vastu ühehäälselt. Tahaksime, et esikohal oleks sportlik printsiip. Arutasime presiidiumis ka agentide tegevust. Määrust agentide kohta täiendatakse sisuliselt selleks, et ka nende tegevus ei väljuks kindlaksmääratud raamidest,“ vahendas Ševtšenko sõnu volley.ee.

Rahvusvahelise tippklassi võrkpallurite värbamine Venemaa superliiga meeskondadesse on iga aastaga kasvanud, koos sellega on kerkinud ka ostuhinnad ja palgasummad. Nii mõnelegi mainekale klubile käib võidujooks üle jõu. Juba ammu on konkurentsist väljas Moskva Armee Keskspordiklubi, omaaegne maailma parim klubimeeskond, kus mängis seitse hooaega olümpiavõitja Viljar Loor. Rahalistes raskustes Peterburi meeskond, paljukordne maa meistrivõistluste medaliomanik, sipleb rahapuuduses, olles võimeline mängitama oma esindust vaid madalamates liigades. Raha loevad nüüd hoolikamalt ka rikkad Siberi metseenid.

Võrkpallikoondiseid ja -klubisid aitab vee peal hoida tõsiasi, et erinevalt teistest pallimängualadest suudetakse midagi ka võita – tiitel või kaks iga paari aasta jooksul. Venemaa naiskond on valitsev maailmameister, meeskond olümpiavõitja, juuniorid tulid tänavu Euroopa ja maailmameistriks.

Tagasi üles