Video: Ronaldinho koduklubi võitis Lõuna-Ameerika klubide karika

Atletico Mineiro tuli esmakordselt Copa Libertadorese võitjaks.

FOTO: SCANPIX

Atletico Mineiro võitis ajaloos esmakordselt Lõuna-Ameerika klubide karika, alistades penaltiduelli järel 4:3 kolmekordse meistri Olimpia.

Paraguay klubi võitis avamängu koduväljakul Asuncionis 2:0, ent eilses korduskohtumises suutis Atletico Mineiro omakorda 2:0 parem olla. Jo viis Atletico teise poolaja avaminutil juhtima, viis minutit enne lõppu jäi Asuncion aga kümnekesi, kui teise kollase kaardi sai Julio Manzur. Kaks minutit hiljem lõi kaitsja Winston Leandro da Silva teise värava, mis viiski mängu lisaajale.

Lisaajal tabamusi ei nähtud, penaltilöömisel kerkis aga kangelaseks Atletico väravavaht Victor, kes tõrjus Olimpia esimese mehe Herminio Miranda löögi. Olimpia viienda lööjana saatis Matias Gimenez palli posti ja 60 000 Belo Horizonte meeskonna fänni võisidki asuda tiitlivõitu tähistama.

«Just see tiitel mul puudu oligi. Tulin tagasi Brasiiliasse vaid selle nimel. Paljud ütlesid, et minu päevad on loetud. Las räägivad nüüd!» teatas Atletico Mineiro poolkaitsja Ronaldinho, kes viibis väljakul kõik 120 minutit ja oleks vajadusel läinud lööma oma meeskonna viiendat penaltit. Karikavõiduga kerkis ta nende väheste tippmängijate hulka, kelle auhinnakapis on nüüd nii Euroopa Meistrite liiga kui ka Copa Libertadorese võitjamedal - 2006. aastal jäi ta Barcelonaga löömatuks Meistrite liigas.

Atletico lunastas võiduga ühtlasi pääsme detsembris toimuvale Maailma klubide MMile. Copa Libertadorese on nüüd viimasel neljal aastal võitnud Brasiilia klubi.

Vaata videot finaali tipphetkedest SIIT.

Tagasi üles