Eesti U16 koondis jäi Balti matšil võiduta

Korvpall.
Korvpall. Foto: Toomas Huik

Lätis Priekulis tõmmati pühapäeval joon alla tänavusele kuni 16-aastaste poiste korvpallikoondiste Balti matšile, kus eestlased pidid vastu võtma kolm kaotust.

Läti, Leedu ja Eesti kõrval võistles Balti turniiril omaealiste EM-iks tiitlikaitsjana valmistuv Türgi noortekoondis.

Türklased noppisidki lõpuks lätlaste eest täiseduga turniirivõidu - sisulises esikohamängus said nad pühapäeval väljakuperemeestest jagu 83:78 (42:36). Lätile seega tasuks teine koht, vahendas Basket.ee.

Kolmanda koha saavutas Leedu, kes oli otsustavas kohtumises parem Eestist 85:65 (51:31). Leedu lõpetas Balti matši ühe võiduga, eestlased jäid võiduta.

Eesti noortekoondise peatreener Aivo Erkmaa nimetas kohtumist Leedu vastu vaatamata allajäämisele siiski eestlaste parimaks sel jõuproovil. «Teisel veerandajal jäime paarikümne punktiga kaotusseisu, kuid tänu tugevale kolmandale veerandajale saime mängu tagasi,» rääkis Erkmaa. «Teine poolaeg pakkus vinget, võitluslikku mängu, tänu millele jõudsime ühel hetkel veel kaheksa punkti kaugusele. Lõpus nappis jõudu.»

Robert Valge viskas juba traditsiooniliselt eestlaste parimana 23 punkti. Siim Markus Post ja Madis Soodla lisasid kumbki 10 punkti.

Eesti kuni 16-aastaste poiste korvpallikoondist ootab enne EM-i B-divisjoni turniiri Sarajevos ees veel kaks kontrollmängu Valgevenega. Mõlemad peetakse 2. ja 3. augustil Tallinnas Audentese spordihoones.