U16 koondis avas Sarajevos võiduarve

Mariel Gregor
Korvpall.
Korvpall. Foto: Urmas Luik

Eesti kuni 16-aastaste noormeeste korvpallikoondis avas reedel Sarajevos peetud Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri teises alagrupimängus võiduarve, alistades Norra 61:47.

Kohtumise teisel poolajal ragistati Norraga punkt-punkti heitluses kuni otsustava neljanda veerandaja algusminutiteni, misjärel saabus oodatud murdehetk - Eesti koondise pesamuna, 14-aastane Hugo Erkmaa kaks tabamust kolmepunktiviske joone tagant viisid eestlased turvalisemasse 48:41 eduseisu. Kättevõidetud edu enam käest ei antud ja lõppresultaadina vormistati magus 14-punktiline võit, vahendab basket.ee.

«Mäng kujunes väga raskeks,» tunnistas Eesti U16 koondise peatreener Aivo Erkmaa. «Hugo (Erkmaad) kaks tabamust kaugelt olid väga olulised, aga samas tahan esile tõsta Iffi (Ivalo Pajumetsa), tänu kelle korralikule kaitsemängule suutsime vastaste mängujuhti kenasti ohjes hoida.»

Robert Valge tõi võitjatele 20 punkti, Hugo Erkmaa lisas 13 punkti ning Kregor Hermet ja Ivalo Pajumets võrdselt kaheksa punkti. Norman Käbin kostitas kaaslasi üheksa korvisööduga, 201 cm pikk äär Madis Soodla sai kätte 13 lauapalli.

Norra resultatiivsemad olid Sondre Rodal 14 ja Harald Frey 13 punktiga.