Kalju kaotas koduväljakul Dniprole 1:3

Nõmme Kalju fännid rullisid kohtumise avapoolajal lahti uhke lipu.
Nõmme Kalju fännid rullisid kohtumise avapoolajal lahti uhke lipu. Foto: Toomas Tatar

Valitsev Eesti jalgpallimeister Nõmme Kalju kaotas Euroopa liiga play-off’i avamängu koduväljakul Dnipropetrovski Dniprole 1:3.

Dnipro asus kohtumist juhima 23. minutil, kui penalti realiseeris Jevgeni Seleznjov. Esimene poolaeg lõppes külaliste 2:0 eduseisus, kuna tabamuse sai kirja Giuliano. 53. minutil viis Roman Zozulia Dnipro juba 3:0 juhtima. 54. minutil jõudis Kalju ka auväravani, kui tabamuse sai kirja Janar Toomet.

Korduskohtumine peetakse järgmisel nädalal Ukrainas, kahe mängu kokkuvõttes parem meeskond pääseb Euroopa liiga algrupiturniirile.

Mängu käik:

-

Kalju algkoosseis: Teleš, Rodrigues, Koogas, Bärengrub, Kallaste, Wakui, Puri, Kimbaloula, Ceesay, Quintieri, Voskoboinikov.

-

Dnipro algkoosseis: Lastuvka, Fedetski, Mazuch, Tšeberjatško, Vlad, Kankava, Rotan, De Paula, Konopljanka, Seleznov, Zozulia.

-

Mäng on alanud! Kalju pani palli mängu!

2 min

Dnipro on alustanud ründavamalt

5 min

Kankava lööb kaugelt ohtlikult peale, Teleš tõrjub esimesest postist

6 min

Kaljul suurepärane karistuslöök - Voskoboinikov saab karistusalast täiesti üksinda peaga löögile, kuid ukrainlaste väravavaht Lastuvka tõrjub lähilöögi

10 min

Konopljankalt suurepärane löök lati alla, mille Teleš siiski nurgalöögiks tõrjub

11 min

Konopljankalt taas ohtlik kauglöök

18 min

Da Paulalt ohtlik kauglöök, kuid pall tuleb taas Teleši õnneks otse tema peale

19 min

Dniprol taas värava lähistel mitu head võimalust, kuid Kalju õnneks ei leia pall teed väravasse

22 min

Dniprole penalt! Ceesay teeb karistusalas Seleznjovi vastu vea ja teenib ka kollase kaardi

23 min

Seleznjov realiseerib kindlalt penalti ja viib Dnipro 1:0 juhtima!

28 min

Dnipro poolt taas paar ohtlikku pealelööki, mis langevad Teleši saagiks

31 min

Puri kauglöök lendab üle värava

36 min

Dnipro asub 2:0 juhtima! Giuliano kauglöök maandub värava tagumises nurgas

36 min

Kalju mängijad apelleerivad küll käega mängule, kuid kohtuniku vile vaikib

41 min

Kalju vahetab: Ceesay puhkama, Toomet mängu

43 min

Kalju saab rünnakule, kuid Voskoboinikov söödab palli täiesti tühja kohta. Seejärel tekib sõnavahetus ka Kalju mängijate vahel

45 min

Esimesele poolajale lisatakse üks minut

45 min

Esimene poolaeg lõppeb Dnipro 2:0 eduseisus!

46 min

Algas teine poolaeg!

50 min

Kaljule nurgalöök

50 min

Toomet saab nurgalöögi järel peaga löögile, kuid pall lendab latti

53 min

Dnipro asub 3:0 juhtima! Värava saab kirja Zozulia

54 min

Kalju lööb ühe värava tagasi. Toomet jõuab karistusalasse pikale pallile järgi ja lükkab mänguvahendi Lastuvkast mööda! Dnipro juhib 3:1!

61 min

Wakui teenib kollase kaardi

68 min

Dnipro vahetab: Kobahhidze mängu, Giuliano puhkama

70 min

Toometi kauglöök lendab väravast mööda

74 min

Dnipro vahetab: Seleznjov puhkama, Politõlo mängu

79 min

Kalju vahetab: Voskoboinikov puhkama, Neemelo mängu

80 min

Kaljul terav pall karistusalasse, kuid keegi ei jõua pallini

83 min

Dniprol suurepärane pall Kalju karistusalasse, kuid Kalju õnneks ei saa keegi pallile pihta

90 min

Kohtunik annab kolm lisaminutit

90 min

Kalju vahetab: Puri puhkama, Jefferson mängu

90 min

Kohtunik annab lõpuvile, Dniprole 3:1 võit!

Kui Kalju alustas euroteekonda Meistrite liigas, kus esmalt alistati teises eelringis soomlaste HJK ja kolmandas kaotati tšehhide Viktoria Plzeňile, siis Dniprole tagas Ukraina liiga neljas koht otsepääsme Euroopa liiga play-off’i. «Dnipro on selge soosik,» tunnistas Kalju juhendaja Igor Prins eilsel pressikonverentsil.

Dnipro koosseisus võtsid reisi Tallinnasse ette mitmed staarmängijad, kelle seas on Ukraina koondislased Jevgeni Knopljanka ja Ruslan Rotan, kuid meeskonnaga ei reisinud kaasa näiteks Horvaatia koondislased Ivan Stirinic ja Ivan Kalinic. Viimasest võidakse eriti puudust tunda, kuna eilse treeningu pidi enneaegselt lõpetama meeskonna brasiillasest ründaja Matheus, kelle jala ümber oli jääkott. Samas on Tallinnas kohal ka Brasiilia koondises kaheksa kohtumist pidanud 23-aastane ründav poolkaitsja Giuliano.

Postimees.ee toob kell 20.00 algava kohtumise käigu lugejateni.