Kais-Vesik vajavad venelaste üle võitu

Rivo Vesik

Suure tõenäosusega vajavad Eesti parimad rannavõrkpallurid Kristjan Kais - Rivo Vesik Stavangeri MMil alagrupist edasipääsuks teisipäeval peetavas viimases voorus võitu Venemaa paari Dmitri Barsjuk - Igor Kolodinski üle.

Play-off

'i pääsevad 32 paari ehk igast grupist kaks paremat pluss kaheksa kolmanda koha omanikku, vahendab volley.ee.

Kaks esimest mängu võitnud Barsjuk - Kolodinski juhivad I-gruppi, võrdselt kolme punktiga järgnevad Renato Gomes – Jorge Terceiro ehk Geor - Gia (Gruusia) ja Kais - Vesik.

Eeldusel, et Geor - Gia alistavad võiduta püsivad prantslased Fabien Dugrip-Yannick Salvetti 2:0, ei tohi Kais - Vesik kahe parema sekka jõudmiseks headele kamraadidele, tunamullusel MMil finaali jõudnud Barsjuk-Kolodinskile geimigi loovutada. Kui Kais - Vesik peaksid 2:1 võitma ja I-grupis kolmandaks jääma, viib soodne geimide suhe Eesti parima paari ilmselt teise ringi.

Eilne kindel 2:0 (11, 18) võit Prantsusmaa võistkonna Fabien Dugrip - Yannick Salvetti üle tõstab Kais - Vesiku võimalusi. «Dugrip oli planeeriva servi vastuvõtuga hädas ja saime nad võrgust kaugemale,» lausus Vesik.

Teises geimis seisul 16:14 lõi Vesik palli maha, kuid prantslased nõudsid kohtunikult punkti endale, sest Vesiku käsi puutus nende meelest võrgu ülemist trossi. Tegemist võis olla murrangupunktiga, sest pikalt vilemehega vaielnud Dugrip - Salvetti olid enne seda saanud kaks silma järjest.

«Käsi oli võrgus jah. Kui kohtunik seda minult küsinuks, tunnistanuks üles. Praegusel juhul polnud minu asi kohtuniku tööd teha,» ütles Vesik.