Kukk sai U23 EMil seitsmenda koha

Toimetaja: Oliver Lomp
Aigar Kukk kuulitõukes.
Aigar Kukk kuulitõukes. Foto: Liis Treimann

Kümnevõistleja Aigar Kukk sai Kaunases kuni 23-aastaste EMil 7594 punktiga seitsmenda koha. Juuni lõpus Euroopa karikavõistlustel Szczecinis püstitatud isiklik rekord jäi lõpuks 38 punkti kaugusele. Eelkõige rikkus Kuke hea seeria kõrgushüppes ületatud 1.91. (Isikliku rekordi graafikus ületas ta 1.98.)

Kümnevõistluse võitis 8112 punktiga hollandlane Eelco Sintnicolaas.

Teine päev:

1500 meetrit

Kukk pani võistlusele punkti 1500 meetri jooksus tehtud isikliku rekordi 4.39,95ga. See oli päeva 11. tulemus.

Odavise:

Odaviskes püstitas Kukk 59.30ga isikliku rekordi. Ühtlasi oli see päeva neljas tulemus. Üldarvestuses on Kukk 6913 punktiga seitmes.

Teivashüpe:

Kukk ületas teivashüppevõistlusel 4.80 ning kogus sellega 849 punkti.

See tõstis eestlase üldises pingereas 12. kohalt kaheksandaks.

Kettaheide:

Kettaheites näitas Kukk päeva neljandat tulemust 44.50. Isikliku rekordi graafikus heitis Kukk 45.77. Üldarvestuses tõusis ta 5337 punktiga kümnendaks.

110 meetri tõkkejooks:

Aigar Kukk püstitas 110 meetri tõkkejooksus isikliku rekordi, saades ajaks 15,57.  Kukel on koos 4580 silma.

Esimene päev:

Esimese viie alaga on Aigar Kukk kogunud 3798 punkti ja asub sellega 14. kohal. Liider on Serbia esindaja Mihail Dudas 4118 punktiga. Võistlus jätkub homme.

400 meetri jooks

400 meetrit läbis Kukk  53,19ga. Isikliku rekordi graafikus oli ta sekund kiirem, läbides distantsi 52,12ga. Sellega kaotas Kukk taas punkte.

Kõrgushüpe

Kõrgushüppes piirdus Kukk 1.91ga. Isikliku rekordi graafikus ületas ta 1.98. Sellega kaotas ta taas üle 50 punkti. Kõrgushüppe võitis 2.09ga prantslane Mateo Sossah. Nelja ala järel hoab Kukk 11. kohta.

Kuulitõuge

Kuulitõukes sai Kukk kirja 13. tulemuse 12.92 ning lisas oma kontosse 662 punkti. Sellega kaotas tartlane ka punkte, sest isikliku rekordi graafikus on ta 13.77 tõuganud. Kuulitõuke võitis 14.92ga soomlane Sami Itani. Kolme ala järel hoiab ta 2402 punktiga 7. kohta.

Kaugushüpe

Kaugushüppes uuendas Kukk isiklikku rekordit saades kirja 7.54. See oli päeva teine tulemus, parimaks resultaadiks oli leedulase Mantas Silkauskase 7.59. Kuke varasem tippmark oli 7.46. Kahe ala järel annab see talle üldises paremusjärjestuses kolmanda koha.

100 meetrit

Kukk läbis distantsi 11,30ga ning sai oma jooksus teise koha. Mehe isiklik rekord on 11,16.

Üldises paremusjärjestuses andis see talle kaheksanda koha. Kiireim oli 10,85ga leedulane Mantas Silkauskas.

Eellugu

Kukk püstitas tänavu kümnevõistluses 7632 punktiga isikliku rekordi. See tulemus andis talle tänavuse hooaja U23 vanuseklassi edetabelis 11. koha.