Bolt jooksis Pariisis 100 meetrit ajaga 9,79

Oliver Lomp
Usain Bolt
Usain Bolt Foto: Reuters / Scanpix
Kergejõustiku Kuldliiga etapil Pariisis võitis meeste 100 meetri jooksu olümpiavõitja ja maailmarekordiomanik, jamaikalane Usain Bolt ajaga 9,79.

Boltile järgnes Antigua mees Daniel Bailey ajaga 9,91 ning Barbuda jooksja Yohan Blake, kes sai kirja 9,93.

Hooaja tippmark kuulub endiselt ameeriklasele Tyson Gay`le, kes on sel hooajal staadionisirge läbinud ajaga 9,77.

Meeste odaviskes võitis võistluse norralane Andreas Thorkildsen, kes sai parimal katsel kirja 88.03. Teine oli soomlane Tero Pitkamäki (86.68) ja kolmas lätlane Vadims Vasilevskis (82.82).

Meeste 400 meetris näitas parimat aega ameeriklane Jeremy Warner, kes läbis staadioniringi 45,28ga.

Meeste 3000 meetri jooksus polnud vastast Knenisa Bekelele – Etioopia mees sai kirja ajaks 7.28,64.

110 meetri tõkkejooksus võidutses ameeriklane Dexter Faulk ajaga 13,14.

Naiste 100 meetri distantsil jooksis end ainukesena 11 sekundi sisse jamaikalanna Kerron Stewart (10,99).

Õrnema soo 400 meetri distants kujunes edukaks USA sportlasele Sanya Richardsile – ajaks sai ameeriklanna 49,34.

110 meetri tõkkejooksus joosti kiireimaks ajaks 12,68 – sellega sai hakkama ameeriklanna Dawn Harper.

Naiste kõrgushüppes võidutses Pekingi olümpiamängudel hõbemedali saanud Horvaatia neiu Blanka Vlasic, kes ainukesena ületas kõrguse 1.99.

Naiste teivashüppes üllatusi ei sündinud. Võitjaks tuli venelanna Jelena Isinbajeva, kes piirdus seekord kõrgusega 4.65.