Muhu väina regatil selgusid Eesti meistrid avamerepurjetamises

ORCi võistlusklass
ORCi võistlusklass Foto: EJL
Laupäeval hilisõhtul jõudis finišisse 52. Muhu väina regatt, kus üle 500 purjetaja 78 jahil viiest riigist läbisid kuue päeva jooksul enam kui 300 meremiili pikkuse distantsi Pärnu-Kihnu-Roomassaare-Sõru-Lehtma-Dirhami. Muhu väina regatil selgitati ühtlasi välja avamerepurjetamise Eesti meistrid.

Kõige suuremate jahtide grupis ORC I võitis Muhu väina regati Forte (ESS Kalev Jahtklubi) kapten Jaak Jõgi juhtimisel 16 punktiga, Forte meeskonnale kuulub ka Eesti meistritiitel. Teise koha ja meistrivõistluste hõbemedali sai sama arvu punktidega taas ESS Kalev Jahtklubi jaht Lexus Mati Sepa juhtimisel. Kolmanda koha saavutas stabiilselt head sõitu teinud Audi Sport (Dago) Juss Ojalaga roolis 21 punktiga.

ORC II grupis sai kolmandat aastat järjest ülekaalukalt tiitli- ja regativõidu Jazz (ESS Kalev Jahtklubi) Marten Loopere juhtimisel 13 punktiga.

ORC III grupis kindlustas endale ülekaaluka regativõidu ja teist aastat järjest Eesti meistri tiitli Georg (Pärnu Jahtklubi) Viktor Feofanovi juhtimisel 19 punktiga.

LYS klassis tuli Muhu väina regati võitjaks kogu võistluse vältel esikolmikus sõitnud Tormilind (Eesti Mereakadeemia).