Meistriliiga septembri parimad on Prins ja Nahk

Igor Prins
Igor Prins Foto: Mihkel Maripuu

Jalgpalli meistriliiga septembrikuu parimate valimisel tegi puhta töö Tallinna FC Levadia, kelle kuus võitu kuuest kohtumisest tõid tiitli peatreener Igor Prinsile ning kapten Konstantin Nahkile.

Tiitli poole rühkiva Levadia teele jäid septembris kahel korral FC Kuressaare (8:0; 3:1) ja Tallinna FC Flora (3:1; 1:0), korra Nõmme JK Kalju (3:1) ning lähim konkurent JK Sillamäe Kalev (6:1).

1:0 võidumängus Flora üle 10. minutil kümnekesi jäänud Levadia ainsa tabamuse lõi penaltist just Nahk, kes käis väljakul kõigis kuues kohtumises.

Esiliigas said kolm võitu kolmest võimalikust kolm meeskonda, kuid parima treeneri tiitel omistati Kohtla-Järve FC Lootuse lootsile Aleksei Žukovile, kelle dikteerimisel alistas meistriliiga poole sammuv Lootus esiliiga liidri Tallinna FC Levadia II meeskonna. Parimaks mängijaks tunnistati Valga FC Warriori ridadesse kuuluv Sander Rõivassepp.

Septembrikuu parimad saavad meened kätte vastavalt laupäeval ja pühapäeval enne kohtumiste algust.

Parimate valimisel arvestatakse mängija või treeneri sooritusi vastava kuu jooksul, tabeliseisu, väravaküttide pingerida, hoiatuskaarte, löödud ning sisse lastud väravate hulka, mängitud minuteid, distsiplinaarrikkumisi, ausa mängu põhimõtete järgimist, suhtumist vastasvõistkonda jms. Mälestusesemed laureaatidele annab üle Eesti Jalgpalli Liit.