Jalgpallinoored kaotasid Šveitsile

Sergei Zenjov (paremal) võitluses palli pärast.
Sergei Zenjov (paremal) võitluses palli pärast. Foto: Priit Simson

EM-valikturniiri edukalt alustanud Eesti kuni 21-aastaste jalgpallikoondis jäi eile Kadrioru staadionil 1:4 alla Šveitsi eakaaslastele. Sama meeskond alistati augustis võõrsil 1:0.

Ka eilne kohtumine algas Eestile hästi, kui juba seitsmendal minutil viis tavaliselt A-koondise rivistusse kuuluv Sergei Zenjov kodupubliku ees mänginud meeskonna juhtima. Seejärel lagunes eestlaste mäng aga täielikult ning 20 minutiga lasti endale lüüa neli vastuseta väravat.

«Lõime kiire värava, kuid lasime seejärel kiiresti endale mitu vastu lüüa. Kaks väravat olid kindlasti kaitse vead,» arvas kohtumist kahe kollase kaardi tõttu kõrvalt vaadanud meeskonna kapten Eino Puri.

Võrreldes võõrsil toimunud kohtumisega oli Šveitsil seekord väljakul peaaegu uus meeskond. Samal ajal tõusis Šveits nüüd Eesti ette ka alagrupi liidriks.

«Mängupildil polnud viga midagi,» arvas Puri. «Tulemus ei peegelda mängu käiku.»

Järgmise kohtumise peab Eesti U21 koondis võõrsil valikturniiril seni punktita jätkava Armeenia vastu.

JALGPALL

B-alagrupp:

Eesti – Šveits 1:4 (7. Sergei Zenjov – 10. Alessandro Ciarocchi, 21. Mario Gavranovic, 23. Frank Fletscher, 26. Philippe Koch).

Tabeliseis: 1. Šveits 9 (punkti) / 4 (mängu mängitud), 2. Eesti 7/4, 3. Türgi 6/3, 4. Gruusia 3/2, 5. Iirimaa 1/2, 6. Armeenia 0/3.