Saada vihje

Viirushaigus nurjas Leibaku esimese täiskasvanute MMi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaire Leibak.
Kaire Leibak. Foto: Margus Ansu

Oma esimesel täiskasvanute tiitlivõistlusel haiglasena starti läinud ja eelviimase kohaga leppima pidanud 19-aastane Kaire Leibak tundis pärast ebaõnnestunud etteastet pettumust.

Tänavu Eesti kolmikhüppe siserekordi 14.26ni viinud Leibak pidi Valencia MMil peaaegu meeter lühema tulemusega leppima.

«Olen pettunud. Kuni viimase katseni lootsin, et ehk suudan end siiski lõppvõistlusele hüpata,» mõtiskles tänavu kolmel võistlusel 14 meetri piiri ületanud Leibak.

Juba paar päeva enne võistlust end haiglasena tundnud piiga maadles võistluseelsel ööl ka palavikuga. Eile hommikul tundis ta end tänu ravimitele juba üsna hästi. Paraku oli viirus organismi oma jälje jätnud ja vajalikud jõuvarud röövinud.

«Ma ei oska seda muud moodi seletada. Aga ma ei andnud alla, võitlesin lõpuni!» märkis Leibak.

Kümme päeva puhkust

Ainukese eestlanna MMi pääsme lunastanud tartlanna võistlus kulges siiski tõusvas joones: avavoorus sai ta kirja 13.22, teisel katsel 13.27 ja viimases voorus 13.32.

Edasipääsu kaheksa parema hulka finaali taganuks 14.20. Leibaku tänavu püstitatud Eesti siserekord on kuus sentimeetrit parem – 14.26.

«Kahju on. Hea tervisega oleks Kaire kindlasti kaheksa hulka pääsenud,» tõdes treener Mehis Viru.

Küsimuse peale, kas tagantjärele vaadates oli tõbisena startiminek õigustatud, vastas ta: «Me isegi ei mõelnud loobumise peale. See oli kindel, et kui me siia juba tulime, siis läheme starti ka.»

«Omamoodi oli see ju kasulik kogemus, aga loodame, et seda kogemust enam kunagi kasutama ei pea,» jätkas Viru.

Sisehooaega võib 19-aastane Leibak siiski kordaläinuks lugeda – korraga langesid nii Pekingi olümpia A-norm kui ka Eesti siserekord.

Treener Mehis Viru hindas Leibaku tänavust hooaega viie palli süsteemis maksimumhindega. «Olümpiapilet on meil taskus ja see oligi hooaja põhieesmärk,» sõnas ta.

Nüüd saab Leibak kümme päeva puhkust ja pärast seda siirdutakse Hispaaniasse treeninglaagrisse, et hakata laduma põhja Pekingi olümpiamängudeks. «Olen tihedast võistlushooajast juba üsna kurnatud. Veedan vaba nädala sõpradega,» sõnas Leibak. «Ausalt öeldes ega ma sinna halli praegu enam eriti ei kipu ka.»

Täna astuvad Valencias areenile seitsmevõistleja Andres Raja ja tõkkesprinter Rene Oruman.

Raja loodab isiklikku rekordit

Jamaicalase Maurice Smithi ja sakslase Andre Niklausi loobumise tõttu Valencia MM- pääsme saanud mitmevõistleja Andres Raja on öelnud, et jääks võistlusega rahule isikliku rekordi püstitamise korral.

Reval Cupil teivashüppes põrunud võrulane kutsus Valenciasse juhendajana kaasa olümpiavõitja Erki Noole, kes on ise samal alal saanud kirja 5.60.

«Andres hüppas viimases teivashüppetrennis väga hästi. Loodame, et ta saab MMil 4.80 üle,» rääkis Nool, kes jälgis ka Raja eilset treeningut Valencias. «Minek oli täitsa hea. Kiirus ja särts oli olemas.»

Tänavu isikliku rekordi 5949 püstitanud Raja pistab rinda seitsme konkurendiga. Temast väiksema punktisumma on stardis olijatest sel hooajal kogunud vaid tšehh Roman Šebrle.

Esimene medalikomplekt riputati kaela kuulitõukajatele

Valencia maailmameistrivõistlustel uuendati kuulitõukes kahel korral hooaja tippmarke. Eelvõistluselt läks finaalile vastu hooaja parima tulemuse 21.49 püstitanud ameeriklane Reese Hoffa. Kulla võitmiseks sellest aga ei piisanud, sest tema kaasmaalane Christian Cantwell tõukas finaalis hooaja uue tippmargi 21.77. Poola rahvusrekordi püstitas poodiumi kõige madalamale astmele tõusnud Tomasz Majewski.

Tabloo

Valencia MM 1. päev

Naised: kolmikhüppe eelvõistlus 1. Hrysppiyi Devetzi (Kreeka) 14.63, 2. Yargelis Savigne (Kuuba) 14.56, 3. Marija Šestak (Sloveenia) 14.46 ... 17. Kaire Leibak 13.32, 60 meetrit 1. Angela Williams (USA) 7,06 (hooaja tippmark), 2. Jeanette Kwakye (Inglismaa) 7,08 (rahvusrekord), 3. Tahesia Harrigan (Neitsisaared) 7,09 (rahvusrekord), 5-võistlus 1. Tia Hellebaut (Belgia) 4867, 2. Kelly sotherton (Inglismaa) 4852, 3. Anna Bogdanova (Venemaa) 4753.

Mehed: kuulitõuge 1. Christian Cantwell (USA) 21.77 (hooaja tippmark), 2. Reese Hoffa (Ameerika) 21.20, 3. Tomasz Majewski (Poola) 20.93, 60 meetrit 1. Olusoji Fasuba (Nigeeria) 6,51.

Kommentaarid
Tagasi üles