Travis Reed tuleb Tallinna Kalevit medalile aitama

Travis Reed

FOTO: Toomas Huik

2008. aasta mais ütles Kalev/Cramo võõrleegionär Travis Reed prohvetlikult: «Pole võimatu, et naasen siia kunagi.» Esmaspäeval tuleb Eesti korvpallifännide suur lemmik taas Eestisse.Aga mitte oma vanasse klubisse Kalev/Cramosse, vaid hoopis Tallinna Kalevisse. Tänavust hooaega loodetust tagasihoidlikumalt alustanud Kalev vajas korvialust täiendust, kuna ameeriklasest võõrleegionär Andrais Thornton on vigastatud.Klubi mänedžer Sten-Erik Jantson asus Thorntonile asendust otsima ja leidis selle Reedi näol. «Reedi praeguse klubi mänedžer oli hädas, sest meeskond asub Rumeenia liigas viimasel kohal ja palgal on üheksa võõrleegionäri. Ta tahtis Reedi rendile anda ja sellist võimalust olnuks patt kasutamata jätta!» tõdes Jantson.Tõsi, sellist Reedi, kes 2007. aasta hooajal Eesti korvpallipublikut hullutas, esialgu tõenäoliselt ei näe. Mäletatavasti osales Reed Kalev/Cramo särgis kahe hooaja jooksul 121 ametlikus mängus, kus kogus keskmiselt 17,8 punkti ja 6,9 lauapalli.Rumeenia liigas osales Reed tänavu vaid kahes esimeses kohtumises, kus ta viskas 13 punkti. Kuuest liigamängust on ta osalenud vaid kolmel. Väidetavalt vigastus meest aga ei sega.«Oma tipptasemel ta tõesti pole. Aga me pakume talle piisavalt mänguaega ja usun, et ta saab kiiresti heasse vormi,» sõnas Jantson ja lisas: «Kindlasti on Reedist korvi all rohkem kasu kui ükskõik kellest teisest!»Ka valmistab Reedile muret väike ülekaal. Tänavu aprillikuus kaalus ta Ukraina klubi Južnõi Himiku testimisel 136 kilo. Seega võrreldes Kalevis veedetud ajaga oli ta juurde võtnud 26 kilo. Enam olukord aga nii hull pole. «Natuke on ta ikka veel ülekaaluline, aga see pole probleemiks. Küll see ka maha tuleb,» avaldas Jantson.Küsimusele, kas Reedist saab Kalevi kalleim mängija, vastas mänedžer: «Võib küll nii öelda.» Summa suurusjärku Jantson avaldama ei soostunud. Küll aga vihjas, et võrreldes Kalev/Cramo aegadega on mees tunduvalt odavam.Ent miks Kalev just nüüd Reedi palgata otsustas? «Meil oli korvialust jõudu hädasti vaja. Ja meie eesmärk on Eesti meistriliigas medalikohtadele mängida. Usume, et Reed toob meile positiivset energiat ja aitab meid taas võidulainele,» vastas Jantson.


Seni pole Tallinna Kalev hooaega just kõige säravamalt alustanud – kolmest kohtumisest on neil kirjas vaid üks võit.Seda, et ülipopulaarse Reedi tulek võiks Kalev/Cramo fännid Kalevi poolele meelitada, Jantson ei arva. See pole nende jaoks ka primaarne. «Publiku huvi on teisejärguline, põhieesmärgiks on ikka see, et võidud hakkaksid tulema. Ehk leiavad siis ka fännid tee meie mängudele,» selgitas Jantson.
Esmaspäeval saabub Rumeenia klubis Targu Mures pallinud Reed Eestisse. Kui ta läbib kahenädalase katseaja, siis antakse ta vähemalt kuni hooaja lõpuni Tallinna Kalevisse rendile.«Kui katseajal näidatakse talle rohelist tuld, siis mängib ta hooaja lõpuni meil. Pärast seda vaatame edasi,» avaldas Jantson. «Praegu on veel vara öelda, kas pärast seda pikendame lepingut või mitte. See sõltub kõik juba Targu Muresest.»30-aastane ja 203 cm pikkune Reed oli kahel hooajal Kalev/Cramo põhitegija, kuid 2008. aasta kevadel jäi meistriliiga finaalseeria eel vigastuse tõttu pingile ja tema teenetest otsustati loobuda. 2008. aasta suvel käis Reed sääreluu väsimusmurru tõttu ka operatsioonil.2008. aasta hooaeg jäi tal vigastuse tõttu vahele. Ta käis end küll katseajal Južnõi Himikis näitamas, ent kehva vormi tõttu lepingut ei saanud. Ka Reedi varasem koduklubi Hanzevast Capitals ei soovinud mullu sügisel mängijat tagasi võtta, sest nende väitel polnud Reed Eestis saadud vigastusest täielikult paranenud.
Tagasi üles