Eesti mitmevõistluse naiskond säilitas Jyväskyläs esiliiga koha

Kaie Kand
Kaie Kand Foto: Raigo Pajula

Eesti mitmevõistlejate naiskond koosseisus Kaie Kand, Ebe Reier, Moonika Kallas ning Kristi Kiirats lõpetasid Soomes, Jyväskyläs toimunud Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste esiliiga kuuenda kohaga.

Sellega säilitasid Eesti naised koha tulevaks aastaks esiliigas, vahendab ERR Sport.

Naiskonna kolm paremat kogusid kokku 16 100 punkti, millega edestasid seitsmendaks jäänud ja tulevaks aastaks mudaliigasse langenud Ungarit 134 punktiga.

Jyväskyla võistluse viimane oli 15 134 punktiga Leedu naiskond, kelle esinumber Austra Skujyte võitis küll individuaalselt heatasemelise 6101 punktiga.

Naiskondlikult võitis võistluse Itaalia 17 062 punktiga. Teisena pääses tulevaks aastaks superliigasse Rootsi naiskond 16 892 punktiga.

Eesti naiskonna esinumber Kaie Kand kogus võistluse lõpuks 5603 punkti, millega platseerus 15. kohale.

Kand alustas päeva 5.91ga kaugushüppes, viskas oda 38.02 ning jooksis 800 m jooksus välja teise koha ajaga 2.10,94, mis on ta isikliku rekordi lähedane tulemus.

Kandi kogusumma jääb rekordile alla siiski enam kui 200 punktiga. Kokkuvõttes pälvis Kand 11. koha.

Ebe Reier kogus 5364 punkti ning lõpetas võistluse 16. kohaga. Reier hüppas kaugust 5.61, viskas oda 34.76 ning jooksis 800 m 2.22,37ga.

Moonika Kallas saavutas 5133 punktiga lõpuks 21. koha. Kallas hüppas kaugust 5.63, viskas oda 37.20 ning läbis 800 m 2.40,97ga.

Naiskonna neljas number Kristi Kiirats oli 5110 punktiga 24. Kiirats hüppas kaugust 5.44, viskas oda 33.70 ja jooksis 800 m 2.16,94ga.