Ancic võitis põnevuslahingus Verdascot, Federer kindlalt veerandfinaali

Lleyton Hewitt
Lleyton Hewitt Foto: AFP / Scanpix

Wimbledoni suure slämmi tenniseturniiri neljanda ringi tänase päeva seni põnevaimas mängus alistas horvaat Mario Ancic hispaanlase Fernando Verdasco.

Maailma edetabeli 18. reket, turniiril 22. asetusega Verdasco võitis esimesed kaks setti 6:3, 6:4. Kolmanda seti võitis kindlalt Ancic, neljandas läks Verdasco 4:1 juhtima, kuid andis siis initsiatiivi Super Marioks kutsutavale Ancicile, kes võitis neljanda seti 6:4.

Neli esimest setti kestsid kokku kaks tundi ja 14 minutit.

Dramaatiliseks läks heitlus otsustavas viiendas setis, mis kulges äärmiselt tasavägiseks. Teatavasti mängitakse otsustav sett pikalt välja.

Edetabeli 43. number Ancic murdis 23. geimis Verdasco servi ning võttis kindlalt ka oma servigeimi, võites seti 13:11.

Viienda seti võidu vormistamiseks kulus Ancicil tund ja 35 minutit, kokku kestis kogu kohtumine seega kolm tundi ja 49 minutit.

Veerandfinaalis läheb Ancic vastamisi maailma esireketi Roger Federeriga.

Viiekordne Wimbledoni võitja Federer alistas neljandas ringis 7:6 (7), 6:2, 6:4 2002. aasta võitja, austraallase Lleyton Hewitti. Kohtumine kestis tund ja 49 minutit.

Maailma teine reket Rafael Nadal võitis 6:3, 6:3, 6:1 17. paigutusega venelast Mihhail Južnõid, jalavigastuse käes vaevlev serblane Janko Tipsarevic pidi tunnistama sakslase Rainer Schüttleri 6:4, 3:6, 6:4, 7:6 (4) paremust.

31. asetusega hispaanlane Feliciano Lopez alistas kolm tundi ja 41 minutit kestnud maratonlahingus 5:7, 6:2, 3:6, 7:6 (4), 8:6 kümnenda paigutusega Küprose tennisisti Marcos Baghdatise.