Pärnu klubi püüab võitu

ESS/Falck Pärnu võrkpalli-klubi kohtub Varkausis eurosarja Top Teams Cupi eelringi kordusmängus Keski-Savo Pateriga. Heastamist ootab nädala eest Pärnu Rabahallis saadud 2:3 kaotus.

Avakohtumises võitis Eesti meisterklubi kaks esimest geimi, kuid langes siis musta auku. «Kukkusime vaimselt ära. Noori vähekogenud mängijad valdas rahulolekutunne, nad ootasid, millal küps vili kätte kukub,» tõdes pärnakate peatreener Andrei Ojamets.

Nädala jooksul korrastas Ojamets meeskonna blokki ja servi vastuvõtmist, mängupaika jõudes peegeldus juhendaja näolt optimismi.

«Sisuliselt oleme viigis. Pateri kahe geimipunktiline edu pole tänapäeva võrkpallis märkimisväärne eelis. Avakohtumise esimesed geimid näitasid, et oleme suutelised nendega võrdselt mängima,» uskus Ojamets ning lubas vastaseid servitaktikaga üllatada. «Rõhume planeerivale ja suunatud servile. Üldjoontes peame kinni pidama avageimides edu toonud mängujoonisest.»

ESS Pärnu/Falck algrivistusse kuuluvad sidemängija Kert Toobal, esimese tempo ründajad Raivo Pajusalu ja Kirill Pleshakov ning teise tempo ründajad Argo Meresaar, Jaanus Nõmmsalu ja Austris Stals. Liberona tegutseb Sten Esna.

Üldedu korral pääseb Pärnu klubi alagrupiturniirile, kus kohtutakse kohalesõitudega kahes ringis Türgi, Slovakkia ja Sloveenia klubiga. Allajäämine Paterile viib turniirile Luksemburgi.