«Tallinna Sadama toetuseta jäänuksid Kaia võidud unistuseks,» lausub ta. «Kutsun ärimehi rahastama andekaid noorsportlasi otse, muidu on tulevik tume, sest tippu pürgijate ees hoolitsev lüli puudub. Otsetoetus loob soojad suhted ja sportlane tunneb suuremat vastutust.
Tennis on riiklikus spordisüsteemis ebasoosingus sotsialismiajast saadik, kurdab Jaak Kanepi. «Endel Siff (tenniseliidu president - toim) on usutavasti andnud tennisele aastas vähemalt miljoni, umbkaudu sama palju annab alale riik.»
Olümpiaettevalmistuseks said neli tennisisti 45 000 krooni. «See tundub narrimisena,» leiab Jaak Kanepi. «Kaia saab 950 krooni kuus, ligi sama palju annavad talle nii Tallinna Sadam kui Ösel Foods päevas.»
«Kaia tahab väga mängida olümpial, spordijuhid saatsid aga rahaeraldisega selge sõnumi - ärgu ta pürgigu Ateenasse,» ohkab isa. «Olümpiakomitee jagab piskut, piskugi jagamisel kehtivad jäigad kriteeriumid. Hinnas on ainult maailmameistrid, tähtsate tenniseturniiride võitjad mitte. Minu meelest lõi olümpiakomitee märja palliga tenniseliidule vastu nägu. Lootsin, et tenniseliit ei soostu sellise lepinguga.»
Praeguse kava järgi jätkab Kaia Kanepi aasta-kaks õppimist Wiedemanni gümnaasiumis ja kodus harjutamist.
«Kaial on laadimise-, mitte tulistamiseaeg. Põhjamaalasele tuleb mõistus hiljem, keha areneb aeglasemini,» vaeb isa. «Tulistama peab niipalju, et sponsorid ei arvaks, nagu oleksime surnud. Jaanuaris hoiatasin toetajaid, et tänavune aasta ei pruugi tuua suurvõite.»
Jaak Kanepi laseb veel kujutlusvõime perutama: «Kui tegu oleks Kaia Gatesiga, poleks vaja ühtki sponsorit ega mingit riiklikku abi. Siis ei peaks lapsevanem raha üldse lugema. Tõsi, osta ei saaks ainult mängijat, tema geene ja närvikava. On see õnn või õnnetus, Kaia perekonnanimi on Kanepi.»