Saada vihje

Kümnevõistluse medaleid püüdsid Dvorak, Macey ja Nool

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Graafik ~30 kb Kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool püsis maailmameistrivõistlustel Edmontonis ka pärast seitset ala kolmandal kohal ja edestas Eesti rekordi graafikut 116 punktiga.

«Eesmärk 8850 punkti on endiselt jõukohane,» tõdes Nool heatujuliselt. «Millegipärast uskusin, et Tomash Dvorak on siin väga heas vormis, ta on ju vana kala. Ent Dean Macey liigub üllatavalt võimsalt,» lisas ta.

Kullaheitlus muutus tõkkesprindi ja kettaheite järel üliteravaks. 31-aastane Nool läbis 110 m tõkkeid isiklikust rekordist 14,37 kolm sajandikku aeglasemalt ja heitis ketast 43.40.

Liidriks tõusnud kahekordne maailmameister Dvorak Tshehhimaalt loovutas punkte nii tõkkedistantsil (13,80) kui ka kettaheites (45.51). «Avapäeval oli mul õnne,» märkis kaugushüppes isikliku rekordi 8.07 püstitanud Dvorak. «Rõõmu teeb, et suudan üle tüki aja korralikult pingutada.»

Nool nagu miiniväljal

Kaugushüppes kubemelihast venitanud Macey püstitas neli isiklikku tippmarki järjest - ta ületas kõrgushüppes 2.15, läbis 400 meetrit 46,21 ja 110 m tõkkeid 14,34ga ning heitis ketast 46.96.

«Kõrgushüpet pole ligi aasta täishooga proovinud, 400 m jooksus tundsin end esimeses kurvis halvasti. Arvan, et suudan koguda 8800 punkti,» lausus 23-aastane Macey.

Nool ammutas avapäeva lõpus häid emotsioone. Kõrgushüppes alistas ta teist korda elus 2.03, 400 m jooksus püstitas isikliku tippmargi 46,23.

«Kõrgushüppes olen iga etteastega paremaks muutunud,» arutles Nool. «Võistlusel ei õnnestunud katsed alguses soovikohaselt. Kindlalt tundsin end alles 1.97 alistamise järel - miiniväli oli edukalt läbitud.»

Noole hinge jättis kergelt kripeldama kaugushüppe tulemus 7.63. «See ala läks sõna otseses mõttes p..sse!» märkis ta otsekoheselt. «Võistluse eel mõtlesin, et lähen täispangale ja panen kõva puraka. Paraku olin tehniliselt ebakindel.»

400 meetris lootis Nool parandada Aivar Ojastu nimele kuuluvat Eesti rekordit 45,99. «Vedasin austerlastega kihla, et jooksen alla 46 sekundi,» nentis ta. «Esialgu läks kõik plaanikohaselt, distantsi lõpuosas olin lohakas, sain karistada.»

Tshehhid kogesid pinget

Maailmarekordimees Roman Shebrle ületas trumpalal kõrgushüppes vaid kaks meetrit, kurtis kubemelihasevigastust ja mõlgutas 400 m jooksu eel katkestamismõtteid. Ent treener Zdenek Vana innustas teda jätkama. Ühtne Tshehhimaa tiim leidis, et medalilahingust pudenenud Shebrle saab aidata kolmanda MM-tiitli poole rühkivat Dvorakit.

Götzises esimese inimesena 9000 punkti piiri alistanud Shebrlele meenus, kuidas treeningukaaslane Dvorak ta tõusuteele aitas. Maailma edetabeli juht suruski eneseuhkuse alla ja hüples 110 m tõkkesprindis nagu ehmunud kits - aeg 16,97 andis õiguse jääda staadionile kaaslast toetama.

Kettaheites kogesid tshehhid samasugust närvipinget nagu Nool olümpiamängudel. Kolmandal katsel läkitas Shebrle kahekilose heitevahendi 47,5 meetri kanti, ent kohtunik tõstis punase lipu. 27-aastane tshehh väitis, et sooritus oli määrustepärane. Ka videolindilt oli näha, et ta ei astunud heiteringi servale.

Pärast vaidlust jõudsid õigusemõistjad seisukohale, et Shebrle sooritus tuleb mõõta. Aga siis selgus, et kohtunik oli märgi maast välja tõmmanud.

Pärast Shebrlet heitnud Dvorak tammus kogu vaidluse vältel lühikese dressi väel jahedas tuules. Eksmaailmarekordimees tegi küll oma pikima heite, ent loovutas võrreldes tavatulemusega ligi kolm meetrit. Shebrle sai lisakatsel kirja 47.41.

Kommentaarid
Tagasi üles