Saada vihje

Mallory otsus purustas Ranna unistuse olümpial võistelda

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kristjan Rand ja Caitlin Mallory
Kristjan Rand ja Caitlin Mallory Foto: AFP/Scanpix

Jäätantsija Kristjan Ranna soov võistelda kunagi olümpial võibki jääda pelgalt helesiniseks unistuseks, vähemalt esialgu.



Nimelt otsustas tema ameeriklannast partner Caitlin Mallory loobuda Eesti passi taotlemisest ja seega ei saa paar olümpial võistelda. Kui Rahvusvahelise Uisuliidu egiidi all peetavatel võistlustel tohivad paarilised olla eri kodakondsusega, siis olümpial peab mõlemal sportlasel olema esindatava riigi kodakondsus.



«Varemalt kodakondsuse vahetamist kaalunud Caitlin Mallory on oma otsuse teinud ja on vähemalt esialgu Eesti kodakondsuse taotlemisest loobunud,» tunnistas Eesti Uisuliidu president Maire Arm. «Eks me pidime selle variandiga arvestama. Kurb ja nukker on, mis siin salata, aga tema otsust tuleb aktsepteerida.»



Rand kinnitas, et toetab partneri otsust ega ole tema peale pahane. «Saan aru, et ta kaotaks siis oma kodakondsuse ja igasugused privileegid, mis tal USAs on. Mis teha,» sõnas Rand kerge ohkega. «Aga ma toetan kõiki tema otsuseid. Mul on lihtsalt hea meel, et mul on partner olemas. Kui ma poleks teda leidnud, siis ma ei uisutakski, sest Eestis vähemalt hetkel kedagi võtta ei ole.»



Mallory ja Rand alustasid koostööd eelmise aasta juulis. Varem uisutas Rand koos Gret­he Grünbergiga, ent kuna neiu oli sunnitud vigastuse tõttu karjääri lõpetama, jäi Rand partnerita ja pidi aasta vahele jätma. «Sain sellel ajal aru, kui väga ma seda spordiala armastan ja kui igav ilma selleta on, seetõttu tahtsin ainult uisutada,» meenutas Rand.



«Muidugi on kahju, et mul jääb nüüd olümpiale minemata, aga samas, kui koos uisutamist alustasime, siis meil tegelikult polnudki plaanis olümpiale saada, panustasime EMile ja MMile.»



Suurt pettumust olümpialt kõrvale jääv Rand enda sõnul ei tunne. «Loomulikult on olümpia iga sportlase suur unistus, aga me ei läheks sinna ju medalit võitma,» jäi tänavu koos Malloryga EMil 14. ning MMil 20. koha saanud Rand realistiks. «Kui oleksime maailma tipus, oleks muidugi rohkem kahju. Kuid see on lihtsalt üks võistlus, mida peetakse iga nelja aasta tagant, see ei riku meie karjääri ära.»



«Meil on ees ka suuremaid ja tähtsamaid võistlusi kui olümpia, näiteks EM,» lisas Rand jaanuaris Tallinnas peetavat EMi silmas pidades. «Kuna EM on kodus, tahame hästi esineda. Seal on meil võimalus hea koht saada, mitte olümpial. Olümpiale minnakse ainult võitma.»



Kuigi Rand ja Mallory Vancouveri olümpiale minna ei saa, ei tähenda see, et Eesti jäätantsus oma kohast ilma jääks. Tõenäoliselt võistlevad nende asemel Ranna noorem vend Taavi ja tema partner Irina Štork. «Praegu midagi kindlat veel pole, kuid nemad on kõige tõenäolisem paar,» tõdes Arm. «Lõplikult selgub see aga alles jaanuari lõpus.»



Rand lubas endast viis aastat nooremale vennale pöialt hoida. «Tõesti loodan, et ta saab olümpiale. Ega ta sinna kõrget kohta püüdma ei lähe, aga vähemalt saaks hea kogemuse,» lausus ta. «Mina olen uhke sellegi üle, et üldse Eestile olümpiakoha välja võitlesin.»

Tagasi üles