Saada vihje

Isiklik rekord kaugushüppes aitas Tumorinil pettumust leevendada

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti kergejõustiku Grand Prix’ sarja neljandal etapil Tallinnas kaugushüppes isikliku rekordi 7.79 püstitanud Ilja Tumorin leevendas kordaminekuga hooaja esimese poolega tekkinud pettumust.

«Kaks esimest katset olid veel pikemad, kahjuks astusin üle,» ütles kolme sentimeetriga tippmarki parandanud Tumorin. «Samas ei ole vorm nii hea nagu juunis Euroopa karikavõistlustel. Aga toona kumises peas üks sõnum: sa pead täitma Euroopa meistrivõistluste normi! Kohustusekoorem kurnas vaimu.»

EMi pääsmest jäi Tumorinil vajaka 19 sentimeetrit. Kui rong oli lootusetult läinud, sõitis ta kolmeks nädalaks sünnilinna Narva. 23-aastane sportlane puhkas nii nagu hing ihkas - käis päevitamas ja ujumas ning mõnules saunas. Pikkamööda ununesid hooaja esimesel poolel kogetud kibedad tagasilöögid.

Jallai kuulab USAs maad

«Loomulikult käisin ka Narvas korralikult harjutamas,» arutles Tumorin. «Ent jälgisin hoolikalt, et treening ja puhkus oleksid tasakaalus. Lõpuks veendusin: ma ei pea kogu aeg nõrkemiseni harjutama. Täna läksin jälle mõnuga võistlema, aju oli pingetest vabanenud, koorem õlgadelt langenud.»

Tallinnas sai Tumorin peale 7.79 kirja 7.58 ja 7.44. «Hankisin hooaja jätkamiseks enesekindlust,» ütles Katrin ja Toomas Klaupi hoolealune. «Hoojooks, mis on mulle kogu suve palju probleeme tekitanud, polnud ka nüüd korras. Loodan siiski rekordit parandada. Järgmine võimalus avaneb neljapäeval Valgas.»

Toomas Klaup on kindel, et suve alguses lubanuks vorm Tumorinil hüpata kaheksa meetrit. «Ilja oli väga võimsas hoos, kuid pingutas ikka ja jälle võistlustel üle,» meenutas juhendaja. «Hooaja vältel on ta hakanud vigadest aru saama. Ei ole võimatu, et Ilja alistab kaheksa meetri piiri veel tänavu.»

Tarmo Jallai püstitas 110 m tõkkesprindis välistingimustes isikliku rekordi 14,25. «Tehniliselt oli jooks vilets,» lausus ta. «Tahtmine oli liiga suur, hakkasin rapsima. Loodan juba järgmisel võistlusel kiirem olla.» Treener Jaanus Kriiski sõnul on õpilasel sihikul Eesti kõigi aegade kolmas tulemus 14,14.

Kaks eelmist suve läksid Jallail paljuski tervisehädade nahka. Tänavu kevadel jõudis doktor Mart Kull vaevuste tekitaja jälile ja juuni lõpus käis 23-aastane sportlane mandlilõikusel. «Vahepeal mõtlesin, et toimub midagi ebaloomulikku,» rääkis Jallai. «Arstid ei suutnud viga leida. Praegu tunnen suurt kergendust.»

Kriisk otsib Jallaile Ameerika Ühendriikidest treenimis- ja õppimisvõimalust. «Tarmo tervis ei talu meie kliimat eriti hästi. Esimene tõsisem viirus murrab ta tavaliselt maha. Ameerikas võib leida koha, kus saab aasta ringi väljas treenida. Paar soodsat varianti on ka olemas, aga neid tuleb kaaluda,» sedastas Kriisk.

Meeste 200 m jooksus võidutses Maidu Laht 21,50 ja naiste samal distantsil Egle Uljas 25,10ga. Meeste kõrgushüppes alistas Marko Aleksejev 2.14, naistest sai esikoha Tiina Mägi 1.74ga. Odaviskes piirdus Jana Trakmann tulemusega 46.93.

Naiste tõkkesprindis pälvis esikoha Kadri Viigipuu ajaga 14,23, teiseks tuli Jaanika Meriküll 14,46 ja kolmandaks Rutti Luksepp isikliku rekordiga 14,53. Meeste 400 m jooksu võitis Indrek Tustit 48,76, naiste 800 meetrit Maria Sahharova 2.11,81ga.

Nool võistleb Kadriorus

Naiste kaugushüppes oli parim Riina Vals 6.13, meeste kolmikhüppes Jaanus Suvi 14.93ga. Vasarat heitis Maris Rõngelep 54.50, Terje Matsik kaotas talle kuue sentimeetriga. Meestest oli edukaim Martti Merila 58.44ga. Rainis Mitt läbis 800 meetrit ajaga 1.54,05, Rainer Raudsepp viskas oda 68.89, Eha Rünne tõukas kuuli 14.37.

Täna võistlevad Kadriorus kuulitõukajad ja kettaheitjad. Mõlemal alal lubas kaasa lüüa ka kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool, mõõduvõtmine algab kell 16 kuulitõukega. Eesti kaks paremat kettaheitjat Aleksander Tammert ja Gerd Kanter osalevad Kuldliiga etapil Zürichis.

Kommentaarid
Tagasi üles