Kui sügisel avab Lasnamäel uksed peamiselt kergejõustiku harrastamiseks mõeldud 69 miljonit krooni maksev spordihoone, võib üha söakamalt rääkida Tallinnast kui spordisõbralikust linnast.
Nii saavutus- kui harrastussportlasi teenindavasse Tallinna spordihalli ei tasu talvel tipptunnil ülerahvastatuse tõttu harjutama minna. Uute spordiehitiste valmimine aitab koormust hajutada - märtsis läks käiku Audentese spordihall, sügisest peaksid huvilised saama kasutada Lasnamäe spordihoonet.
Lasnamäe spordihoone juhataja Vello Lumi sõnul tõotab aadressil Punane tänav 45 asuvast kergejõustikuhallist kujuneda Põhjamaade kõige eesrindlikum.
«Lasnamäe oli siiani vaeslapse osas, kuid peagi saavad siinse linnajao elanikud väga hea sportimispaiga - valgusküllase ja ruumirohke,» lausus Lumi. «Treeneritel oleks kindlasti palju tööd, sest vene koolide lapsi on vähe sporditegevusse kaasatud.»
Rajakatte konkurss
Allveelaeva meenutavas Lasnamäe spordihoones käis eile töö kergejõustikuareeni betoonkihi viimistlemisel. Eesti kergejõustikuhallidest ainsana on seal 200 meetri pikkusel ringil kuus rada ja hoone keskel paikneval 60-meetrisel sirgel kaheksa rada.
Juunikuu jooksul kuulutab Tallinna linnavalitsus välja riigihankekonkursi rajakatte paigaldaja leidmiseks. Ekspertkomisjon on teinud linnavalitsusele ettepanekud raja valimiseks.
«Meie huvi oleks, et siia tuleks võimalikest rajakatetest parim - kiire, jalgu hoidev ja vastupidav,» ütles 1970. aastatel tippkergejõustikku teinud Lumi. «Siin hakkavad eeskätt harjutama lapsed ja peame mõtlema nende tervisele.»
Kergejõustikuareeni kõrval asuvad aeroobika- ja jõusaal, otstesse paigaldatakse batuut, grossingusüsteem, heitevõrgud. Seinale paigaldatakse kaljuronimise vahendid. Kaldrada võimaldab sportima tulla ka ratastooliinimestel.
Algselt kavandati hall puhtalt harjutamiseks ja tribüüne projektis ette ei nähtud. Teisele korrusele oleks väikeste ümberehitustega võimalik paigaldada sahteltribüüne. Jooksuraja kõrvale saab panna teisaldatavaid tribüüne.
«300-400 istekohta peaks ikkagi olema, sest mõistagi tahavad isad-emad laste võistlemist vaatama tulla,» rääkis teist kuud ametis olev Lumi.
Muudatused töö käigus
Tallinna noorsoo- ja spordiameti asejuhataja Rein Ilves ei nõustunud, et projekt oli vähe läbi mõeldud.
«Hall oli plaanitud treeninguteks, võistlused pidid jääma Tallinna spordihalli,» märkis ta. «Aga töö käigus tekkis uusi ideid ja neid on järk-järgult teoks tehtud. Suurvõistlusi ei tule sinna kunagi, aga väiksemateks võistlusteks saavad olema ka pealtvaatajakohad.»
«Kui kõik läheb plaanide järgi, peaks novembris saama uues hallis harjutada,» sõnas Lumi. «Aga me ei soovi kiirustada. Tahame teha korralikku tööd, et hiljem ei peaks kahetsust tundma.»