«Ma ei pea õigeks, et ühele klubile laenu andmiseks tuleb alaliidus mujalt raha ära võtta,» põhjendas Mölder. Tasub meenutada, et aasta alguses jättis kultuuriministeerium nad puuduliku aruandluse tõttu riigi toetusest ilma. Eelarvesse tekkinud auk oli suur ja mõjutab alaliidu tegemisi siiani.
Palju tüli tekitanud Viking Sport moodustati mõne aasta eest alaliidu toel selleks, et klubita jäänud noortel hokimängijatel oleks koht, kus mängida. Nüüdseks on sellest saanud aga poolprofessionaalne klubi, kus tänavusest hooajast harjutatakse kaks korda päevas. Sepma, kellest on saanud üks klubi eestvedajaid, räägib eesmärgist liituda tulevikus Venemaa kõrgliigaga ning järgmise sammuna ka KHLiga.
«Minu nägemuses peaks Eestil olema üks või kaks koondise baasklubi. Koostasin alaliidu jaoks ka vastavad paberid, kuid Mölder on kõikidele asjadele vastu,» rääkis Sepma. «Rääkisin talle oma nägemusest Eesti hokis ja küsisin, milline on tema nägemus – vastuseks sain teada, et tal polegi nägemust.»
Tõe huvides tasub meenutada, et Sepma on varemgi hiilanud lennukate ideedega. Eelmise kümnendi lõpus moodustas ta Tartus meeskonna, mis osales Läti meistrivõistlustel. Toona kukkusid suured plaanid kokku juba pärast esimest hooaega.
Lisaks vastuoludest räsitud juhatusele on probleemid ka alaliidu igapäevases juhtimises. Sekretariaadis napib töötajaid. Pärast Sooniku lahkumist peasekretäriks saanud Meelis Laido loobus ametist, aastaid võistluste direktorina tegutsenud Toivo Viinapuu on aga koondatud. Palgal on vaid Kadri Akkerman – Sooniku ajal peasekretäri assistendiks tulnud piiga, kes oludel sunnil on kerkinud peasekretäri kohusetäitjaks.