Eesti alistas koduseks suurturniiriks valmistuva Angola 1:0

Eesti jalgpallikoondise algkoosseis kohtumiseks Angolaga.
Eesti jalgpallikoondise algkoosseis kohtumiseks Angolaga. Foto: Egon Tintse
Eesti jalgpallikoondis alistas Portugalis Vila Real de Santo Antonio linnas toimunud sõpruskohtumises 1:0 Angola meeskonna.

Kohtumise ainsa värava lõi 79. minutil vahetusest sekkunud Kaimar Saag. Eesti koondise üheks edu võtmeks oli täna kindlasti Joel Lindpere, kes pärast vahetusest sekkumist muutis Eesti rünnaku palju aktiivsemaks.

Võit on seda hinnatavam, et FIFA edetabelis 95. kohal paiknev Angola valmistub järgmisel kuul koduväljakul toimuvaks Aafrika meistrivõistlusteks.

Mängu käik:

II poolaeg:

92. min: Manucho lööb ohtlikult peale, kuid Eesti õnneks lendab pall väravast mööda

Käivad lisaminutid

90. min: Eesti hoiab taas ohtlikult enda trahvikasti lähistel palli. Angola teenib ka karistuslöögi, mis ohtlikuks siiski ei kujune

Algab viimane minut ja Aksalu paneb palli taas mängu

88. min: Eesti mängib oma karistusala lähistel küllaltki ohtlikult, kuid Aksalu ja Bärengrub lahendavad olukorra

86. min: Angola koondise mängija purjetab vasakult äärelt läbi Eesti kaitse ja sellele järgneb ka löök, aga Aksalu on taas postide vahel kindel

84. min: Vassiljev saadab 40 m pealt palli kõrge kaarega üle värava

84. min: karistuslöögi teenib nüüd omakorda Eesti

83. min Angola teenib pärast Morozovi viga ohtlikust kohast karistuslöögi, kuid Aksalu püüab pealelöögi kindlalt

80. min: Angola ründab ohtlikult, kuid pall lendab õnneks mööda

79. min: Kaimar Saag viib väravaalusest saginast Eesti juhtima!

77. min: Eesti kombineerib taas pikalt, kuid kõik lõppeb Saagi valesööduga

75. min: mäng on veidike rahunenud ning palli vallatakse rohkem keskväljal

74. min: eestlaste ülekaal jätkub ja endiselt on Eesti üritavamaks pooleks

72. min: Job mängib hõlpsalt meie kaitsjatest mööda ja saab ka ohtlikult löögile. Aksalu püüab siiski kindlalt

70. min: eestlastelt ohtlik nurgalöök, kuid tulemust see siiski ei anna

70. min: Saag oli kolme Angola kaitsja vahelt läbi murdmas, kuid vastased lükkavad palli siiski auti

69. min: Vassiljevi karistuslöök ebaõnnestub ja keegi omadest pallini ei jõua

67. min: vahetusest sekkunud Linpere veab edukalt eesti rünnakuid, kuid kahjuks on eestlaste viimane sööt taas ebatäpne

67. min: Morozov saab vastastelt küünarnukiga löögi näkku ja peab korraks väljakult lahkuma

66. min: Eesti järjekordne rünnak lõppeb valesööduga

65. min: Lindpere ja Purje ilusa söödumängu järel saab Purje ka healt kohalt löögile, kuid pall lendab siiski väravast mööda

64. min: Tarmo Kink puhkama, Kristen Viikmäe mängu

63. min: vahepeal oli Kink väljakul mõnda aega pikali, kuid pärast tohterdamist mees siiski jätkab

61. min: Eesti on taas rohkem oma mängu leidnud ja üritab rünnata

59. min: Angola tekitab taas ohtliku olukorra, kuid Eesti õnneks lendab pealelöök kaugelt mööda

58. min: Angola kaitsja mängib palli käega, kuid kohtunik seda ei märka ja mäng jätkub

57. min: Eesti teenib nurgalöögi ja ka publik elavneb

55. min: Angola annab taas terava söödu värava alla, kuid Eesti õnneks midagi ohtliku ei sünni

54. min: Angola suudab rohkem oma mängu peale suruda ning valdab rohkem palli

52. min: Angola annab paremalt äärelt terava tsenderduse, millele saab Manucho ohtlikult jala vahele. Pall põrkab Eesti õnneks vastu posti ja seejärel püüab palli juba Aksalu

51. min: Gert Kams tuleb väljakule, Taiji Teniste tuleb pingile. Selle peale elavneb korraks ka Eesti publik

50. min: Angola hoiab rahulikult enda väljakupoolel palli

47. min: Angola teenib nurgalöögi, mis Eestile ohtlikuks ei kujune

Pall pandi uuesti mängu

Angola poolel tulevad vahetusest väljakule Lama, Jamuana, Dias Caires, Job ja Djalma

Eesti poolel tulevad vahetusest väljakule Kaimar Saag, Joel Lindpere. Väljakult lahkusid Vladimir Voskoboinikov ja Eino Puri

Kokku on mängu jälgima kogunenud umbes 200 pealtvaatajat, kellest umbes pooled on eestlased. Siiski tribüünidelt väga suurt kaasaelamist kosta ei ole.

Esimesel poolajal mängis Angola vastutuult, kuid teisel kolmveerandtunnil peab Eesti koondis hakkama rohkem tuulega võitlema

Esimese poolaja lõppedes hakkas taas väga tugevalt sadama

Esimene poolaeg on lõppenud

45. min: Manucho mängib Enoque trahvikastis hästi löögile, kuid Eesti õnneks veereb pall napilt väravast mööda.

43. min: Vassiljev saadab karistuslöögi otse vastaste müüri

42. min: Voskoboinikov teenib Eestile umbes 30 m kauguselt karistuslöögi

40. min: Eesti hoiab pikalt vastaste poolel palli, kuid midagi ohtliku eestlased korda ei saada

38. min: Eesti hoiab keskväljal pikalt palli, kuid Voskoboinikov ei suuda ees taas kahevõitlust enda kasuks kallutada ja pall läheb Angolale

35. min: Vassiljev sooritab taas ilusa vaheltlõike, kuid kaotab taas kiiresti palli

Vahepeal on taas hakanud vihma sadama ning puhub ka tugev tuul

33. min: Kink teenib Eestile nurgalöögi, mis edu siiski ei too

32. Vassiljev annab Purjele ette pika söödu, kuid Angola kaitsjad on kindlad

31. min: Angola nurgalöök lõppeb pealelöögiga, mis läheb napilt üle värava

30. min: Angola ründab teravalt vasakust äärest, kuid Morozov lükkab palli auti ja Angola teenib nurgalöögi

26. min: Angola mängija kukub kergest puutest ja Eesti publik vilistab

23. min: Voskoboinikovi ja Kingi eduka koostöö tulemusena jõuab pall ilusasti Angola värava alla, kuid Purje ei ulatu kahjuks pallini ning pall veerab napilt väravast mööda

22. min: Angola nurgalöök midagi ohtlikku siiski ei too

22. min: taas otsib Angola värava all Manuchot, eestlased lükkavad palli siiski üle otsajoone

19. min: taas mängus väike seisak, kuna Angola mängija David vajab tohterdamist

18. min: Manucho pääseb trahvikastist ohtlikult löögile, aga Aksalu on väravas kindel ja tõrjub

15. Manucho keerutab palli karistuslöögist vasakusse nurka, kuid Aksalu püüab kindlalt

15. min: Angola teenib umbes 25 m kauguselt karistuslöögi

14. min: Angola ründab paremalt äärelt, kuid Teniste tegutseb kaitses edukalt

13. min: Angola surub meie kaitsjaid edukalt ning Bärengrubi sööt veereb auti

12. min: Aksalu oli eksimas, kuid midagi ohtlikku siiski ei tekkinud

10. min: Eesti teenib ka teise nurgalöögi, kuid kumbki edu ei too

10. min: Vassiljev lööb umbes 40 meetrilt peale ja vastaste väravavaht on raskustes ning Eesti teenib nurgalöögi

9. min: Vassiljev tegutseb taas keskväljal tulemuslikult ja Eesti teenib karistuslöögi

7. min: käib tihe võitlus keskväljal, viimastel minutitel on Eesti suutnud rohkem palli vallata

5. min: vastased olid ohtlikult läbi pääsemas, kuid vilistati suluseis

5. min: vastaste mängija Mabina lebab paar minutit pärast kokkupõrget väljakul, kuid on valmis siiski jätkama

3. minutit mängitud: kumbki meeskond pole millegi ohtlikuga veel silma paistnud. Mõlemad meeskonnad üritavad rahulikult palli vallata

Angola paneb palli mängu

Eesti koondises kannab kaptenipaela Konstantin Vassiljev.

Kohtunik: Nuno Almeida (Portugal)

Eesti algkoosseis: Mihkel Aksalu, Tihhon Šišov, Alo Bärengrub, Igor Morozov, Taijo Teniste, Tarmo Kink, Eino Puri, Konstantin Vassiljev, Andrei Sidorenkov, Vladimir Voskoboinikov, Ats Purje.

Angola algkoosseis: Carlos, Enoque, Kali, Rui Marques,Zuela, Flavio, Dede, David, Manucho, Mabina, Stelvio.

Pool tundi enne mängu algust on vihmasadu lõppenud.

50 minutit enne kohtumise algust on staadionile jõudnud ka esimesed Eesti koondise poolehoidjad, sisse on lülitatud ka valgustus.

Tund aega enne kohtumise algust on staadion veel pilkases pimeduses. Lisaks hakkas tugevalt sadama ka vihma! Kuna vihma on sadanud ka kahel eelneval päeval on staadioni murukate väga pehme.

2006. aastal MM-finaalturniiril mänginud Angola jaoks on tegemist eelviimase sõprusmänguga enne koduväljakul toimuvaid Aafrika meistrivõistluseid.

Eesti koondis sõitis Portugali ilma mitme põhikoosseisu mängijata ja täna saavad peatreeneri sõnul väljakule kõik 16 meeskonnaga kaasa sõitnud meest.