Greenpeace'i aktivistide meeleavaldus Baseli ja Schalke mängu ajal
Greenpeace'i aktivistide meeleavaldus Baseli ja Schalke mängu ajal Foto: SCANPIX

Eile toimunud jalgpalli Meistrite liiga mängu ajal korraldasid protestiaktsiooni Greenpeace’i aktivistid. Baseli ja Schalke mängu ajal laskusid meeleavaldajad staadioni katuselt alla suure Gazpromi kritiseeriva plakatiga.

Vahejuhtum leidis aset kohtumise neljandal minutil ning kohtunik Alberto Mallenco peatas mängu. Paus kestis mõned minutid ja peagi sai lahing jätkuda. Schalke võitis Baselis toimunud kohtumise 1:0. Greenpeace'i aktivistid arreteeriti.

Gazprom on Schalke suursponsor ning Venemaa hiigelfirma logo kaunistab ka Gelsenkricheni meeskonna särki.

Schalke on ka endise Saksamaa liidukantsleri Gerhard Schröderi lemmikmeeskond. Teatavasti asus Schröder pärast Angela Merkeli võimuletulekut tööle Gazpromi juures. Tema hea sõber on Vladimir Putin ning Schröderi eestvedamisel rajati Läänemerre Venemaad ja Saksamaad ühendav gaasitrass Nord Stream.