Venemaa alistas põnevuslahingus Tšehhi 4:2

Venemaa koondise tähtmängijad Jevgeni Malkin (vasakul) ja Jevgeni Nabokov
Venemaa koondise tähtmängijad Jevgeni Malkin (vasakul) ja Jevgeni Nabokov Foto: SCANPIX

Vancouveri olümpiamängude jäähokiturniiri alagrupimängude viimase päeva esimeses matšis alistas valitsev maailmameister Venemaa 4:2 Tšehhi ja kindlustas sellega B-alagrupis esikoha.

Võitjate poolel viskas kaks väravat Jevgeni Malkin ning korra olid täpsed Pavel Datšjuk ja Viktor Kozlov. Tšehhide tabamuste autoriteks märgiti Tomas Plekanec ja Milan Michalek.

Venemaa kogus B-alagrupis parimana seitse punkti ning tagas endale pääsu veerandfinaali. Tšehhid jäid kuue punktiga teiseks, kuid võivad veel parima teise koha meeskonnana ka otse veerandfinaali saada.

B-alagrupi lõpetas kolmandana viis silma kogunud Slovakkia ning viimaseks jäi Läti null punktiga. Slovakkia ja Läti jätkavad samuti mänge, kuna alagrupiturniiri järel keegi veel koju ei lenda.

Kolme alagrupi võitjad ja parim teise koha meeskond pääsevad otse veerandfinaali. Ülejäänud kaheksa meeskonda jaotatakse vastavalt senistele tulemustele paaridesse ning nende matšide võitjad saavad samuti edasi veerandfinaali.

Mängu käik:

22:06

Litter pannakse mängu

22:06

Venelaste väravas seisab Jevgebi Nabokov, ning tšehhidel Tomas Vokoun

22:09

Esimesest kolmandikust on mängitud kolm minutit, Venemaa on alustanud kohtumist aktiivsemalt

22:11

Tšehhidel tekib suurepärane võimalus, kuid Nabokov on väravas kindel

22:13

Mängitud on kuus minutit ning on esimene lühem paus

22:15

Ovetškin saab oma väljakupoolel litri ning tormab kiirrünnakusse, kuid Vokoun tõrjub Ovetškini viske

22:19

Petr Cajanek tõmbab Ilja Kovaltšjuki pikali ning Tšehhi peab mängima kaks minutit vähemuses

22:35

Sergei Fjodorov saab ka kaks minutit, Tšehhid saavad mängida viiekesi kolme vastu

23:07

Teine kolmandik on jõudnud poole peale, venelased on seni teinud 16 ning tšehhid seitse pealeviset

23:23

Väravaaluses saginas käib litter korraks üle venelaste väravajoone, kuid videokorduse vaatamise järel otsustakase väravat mitte lugeda

00:17

Tšehhidel tuleb väravavaht väljakult ära ning platsile tuleb kuues väljakumängija

Venemaa võitis 4:2

B-alagrupis hoiab Tšehhi kuue punktiga praegu esikohta ning Venemaa on nelja silmaga kolmas. Kõik mängud ära pidanud Slovakkial on viis ning Lätil null punkti.

Venemaa alistas esimeses kohtumises 8:2 Läti ning kaotas seejärel karistusvisetega 1:2 Slovakkiale. Tšehhi on alistanud 3:1 Slovakkia ning 5:2 Läti.

Postimees.ee toob kell 22.00 algava kohtumise põnevamad hetked lugejateni.