Kanada ründas võimsalt, kuid USA võttis 5:3 võidu

Brian Rafalski (keskel) värava üle rõõmustamas.
Brian Rafalski (keskel) värava üle rõõmustamas. Foto: NYT

Vancouveri olümpiamängude jäähokiturniiri kuuenda mängudepäeva teises kohtumises alistas USA 5:3 kodupubliku ees mängiva Kanada.

Võitjate poolel viskas kaks väravat Brian Rafalski ning korra olid täpsed Jamie Langenbrunner, Chris Drury ja Ryan Kesler. Kanada väravate autoriteks olid Eric Staal, Dany Heatley ja Sidney Crosby.

Samas pealevisete arvu poolest oli Kanada USAst kindlalt üle. Kanada tegi kohtumise jooksul 45 ning USA 23 pealeviset.

USA kogus A-alagrupi võitjana üheksa punkti, Kanada oli viie silmaga teine, Šveits kolmega kolmas ning Norra ühega neljas.

USA tagas sellega pääsu ka otse veerandfinaali. Ülejäänud selle alagrupi kolm meeskonda jätkavad mänge vaheringis. Kanada vastaseks tuleb seal Saksamaa.

03:03

USA vastab kiiresti kanadalaste väravale, Brian Rafalski teine tabamus viib USA 2:1 juhtima

03:20

Esimesel kolmandikul tegi Kanada koguni 19 ja USA vaid kuus pealeviset, siiski juhib USA 2:1

04:33

USA realiseerib arvulise ülekaalu ning asub juba 4:2 juhtima, värava autoriks on Jamie Langenbrunner

04:48

Kanada realiseerib arvulise ülekaalu, värava autoriks on Sidney Crosby, USA juhib 4:3

USA võitis 5:3

Kanada on senistes kohtumistes 8:0 alistanud Norra ning karistusvisete järel oldi 3:2 paremad Šveitsist. USA on samal ajal 6:1 alisatnud Norra ning 3:1 Šveitsi.

Alagrupis hoiab USA praegu kuue punktiga esikohta, Kanada on viie silmaga teine, Šveits kolmega kolmas ning Norra ühe silmaga neljas.

Otse veerandfinaali pääsevad kolme alagrupi võitjad ja parim teise koha meeskond. Ülejäänud kaheksa meeskonda jaotatakse vastavalt senistele tulemustele paaridesse ning nende matšide võitjad saavad samuti edasi veerandfinaali.