Selles, et enne turniiri suursoosikuteks peetud meeskonnad juba nii vara kokku lähevad, lasub peamine «süü» Kanadal, kes kogus alagrupiturniirilt kolme mänguga vaid viis punkti. Alles lisaajal saadud võit Šveitsi üle ning selge kaotus USA-le polnud kindlasti selline algus, mida Sidney Crosbylt ja tema kaaslastelt oodati.
Olles teise koha meeskondade arvestuses kolmandad, saadi üldtabelisse, mille alusel meeskonnad kohamängudeks järjestati, alles kuues asetus. Hokit jumaldava maa esindusmeeskonna kohta on see tagasihoidlik saavutus.
Venemaa Kanadat ei karda
Süüst pole päris puhtad ka venelased. Karistusvisete järel saadud üllatuskaotus Slovakkiale jättis nad alagrupi võitnud meeskondade arvestuses kolmandaks. Nii viibki loogiline kohamängude tabel nad veerandfinaalis vastakuti. Tõsi, Kanada peab selleks täna alistama Saksamaa, Venemaa koht veerandfinaalis on aga kindel.
Venemaa meedias ilmunud esimeste arvamusavalduste põhjal pole meie idanaabril Kanada suhtes suurt hirmu. «Turniiri võitmiseks tuleb alistada kõik vastased. Seda mängu on kõik oodanud, ent ikkagi on kahju, et see toimub juba nii vara,» sõnas Venemaa koondise abitreener Igor Zaharkin. «Meil on Kanada vastu tegutsemiseks kõik olemas – mängijad tunnevad nende stiili ning oleme Kanada mängujoonise üksipulgi lahti harutanud.»
Treener lisas, et Kanada hokimehed on individuaalselt väga osavad, ent nende tegutsemine on etteaimatav.
Pärast Slovakkialt saadud kaotust tegid Venemaa treenerid ründekolmikutes ümberpaigutusi ning sellest oli ilmselgelt kasu. Vahetusse läksid Jevgeni Malkini ja Pavel Datsjuki kohad. Venemaa hokispetside hinnangul tegutses uus esimene viisik, kus Malkini kõrval olid Aleksandr Sjomin ja Aleksandr Ovetškin, ideaalselt. Mullu Stanely Cupi kauslikemaks mängijaks valitud Malkin sahistas tšehhide väravavõrku kaks korda, Ovetškin oli aga taas aktiivne, jõuline, võitluslik.